První pomoc na ZS

Vážení návštěvníci zimního stadiónu,

vzhledem k událostem poslední doby a zvláště pak k srdečnímu
kolapsu 35 letého hráče hokejové soutěže NEREGI, se vedení klubu rozhodlo ve spolupráci ve vedením ZS založit na webu našeho klubu sekci ,,První pomoc“. V této sekci jsou základní informace o poskytnutí první pomoci.

=== Všeobecné informace o poskytnutí první pomoci na ZS ===

Zimní stadion Roudnice n. L. disponuje místem první pomoci a kompletně vybavenou ošetřovnou. Místem pro hlášení každého úrazu s nutností následného ošetření lékařem je velín (strojníci) ZS.

Personál ZS je školen na poskytování první pomoci.

Na ZS je k dispozici defibrilátor pro případ zástavy srdeční činnosti.

Tento přístroj je konstruován tak, aby ho byl schopen obsloužit i laik. Z provozního řádu ZS jsou všichni návštěvníci ZS povinni hlásit každý úraz a zranění službu konajícímu strojníkovi.

Strojník ZS je povinen provést o úrazu zápis do knihy úrazu.

Důvodů pro nahlášení úrazu/zranění j několik:

• Pro případ následného šetření škodní události pojišťovnou
  • U krvácivého zranění zabezpečit hygienické opatření k odstranění zbytků krve pro zajištění biologické čistoty vodního okruhu ZS (ZS má uzavřený vodní okruh)

>> Kompletní zásady první pomoci na zimním stadionu zde <<