6. ročník Pobytového tábora ve Vilémově

141

Dnes již tradiční 6. setkání roudnických nadějí se opět sešlo na severu Čech, ve Vilémově. V letošním roce se sešlo 22 dětí z ročníků 2007 – 2012 a bylo opět co dělat.

Obec Vilémov postavila v areálu nová sportoviště pro posilování a běhání. Počasí nám přálo, nebyly takové pařáky, jako v předchozím roce, takže jsme mohli dobře potrénovat jak v tělocvičně, tak i venku.

Zažili jsme si i trochu adrenalinu, protože ve Šluknovském výběžku byly bleskové povodně a první večer v sobotu jsme před naší halou (ubytovnou) měli 0,5 metru vody. Naštěstí celé povodně trvaly asi 4 hodiny, a jak voda rychle přišla, tak i rychle odešla.

Tradicí každého tábora byla fyzická příprava na novou sezónu a také túry krásnou přírodou  Českého středohoří. Letos jsme společně šli na nejsevernější místo České republiky, do obce Severní. Túra byla dlouhá celkem 8 km.

Trenérský tým ve složení Jaroslav Kalla, Jaroslav Malý, Petr Fengl a David Sklenář připravil pestrý program po celý týden, který byl:

8,00 – budíček

8,15 – výběh cca 2 km

8,45 – snídaně

9,30 – 11,00 – kruhový trénink v tělocvičně

12,00 – oběd zajištěný cateringovou firmou JPS Gastro (děkujeme)

14,30 – 17,00 – trénink v hale nebo venku – atletika,  práce s hokejkou, kolektivní hry (házená, basketbal, vybíjená, fotbal, florbal), individuální hry (tenis, střelba vzduchovkou)

18,30 – večeře

19,00 – individuální program (děti obvykle trávili fotbalem v tělocvičně, tenisem na venkovním kurtu)

22,00 – večerka

Přestože byly tradičně zakázány mobily, tablety a jakákoliv elektronika, děti si to náramně užily a všechny do jednoho prohlásily, že se i přes náročný tréninkový program, rádi zúčastní příštího ročníku.

Poděkování kromě trenérského týmu patří i paní Martině Bakrlíkové, která měla funkci zdravotníka a zároveň měla na starosti rehabilitační cvičení, paní Marcele Mynaříkové a Denise Sklenářové za organizaci, vaření a servis dětem (snídaně, obědy, svačiny, večeře).

Tábor se povedl, děti zažili opět týden plný pohybu v přírodě. Dle informací od rodičů a samotných dětí se již nyní všichni těší na další ročník.