A tým dlouho trápil favorita

189

Převzato z webu HC Piráti Chomutov
Napsal 16.10.2021 Michal Luxa, David Panuška

R o u d n i c e n a d L a b e m / C h o m u t o v – Ústecká krajská liga uzavřela první čtvrtinu a páté kolo proti sobě svedlo Chomutov s Roudnicí nad Labem. Na ledě soupeře se z vítězství radoval soubor Petra Martínka. Po dvaceti minutách byl stav zápasu vyrovnaný, ovšem poté už Piráti začali domácím postupně odskakovat a potvrdili svou neporazitelnost.

5.kolo so 16.10.2021

ROU 5:10(2:2, 2:4, 1:4) CHM

 HC ROUDNICE NAD LABEM

Kolařík – Hlavička, Kolenatý, Brandejský, Kopecký, Kasal, Štosek, Marcin – Pokorný, Minařík, Vaněk, Čichovský, Vojtěch, Tintěra, Kuchař, Lauko, Kubica, Horák, Matuška, Purma

PIRÁTI CHOMUTOV

Hanuljak – Bártek, Žižka, Novák, Kuncl, Ferbas, Hartman, Klapka – Josef Rindoš, Kůs, Chlouba – D. Šilar, Mála, Huňady – Chrpa, Řezníček, Kostourek – Šarlinger.

BRANKY A NAHRÁVKY

HC ROUDNICE NAD LABEM

  1. Kubica (Tintěra), 12. Kuchař (Tintěra, Kubica), 33. Kubica (Kuchař, Pokorný), 37. Kubica (Štosek, Hlavička), 43. Pokorný (Kolenatý, Kubica)

PIRÁTI CHOMUTOV

  1. Chlouba, 11. Řezníček (Chrpa), 22. Huňady (Mála), 31. Chrpa (Kostourek), 35. Chlouba (Žižka, Chrpa), 37. Huňady (Šarlinger), 42. Řezníček (Kostourek, Mála), 49. Chrpa, 53. Kůs (Chlouba), 57. Mála (Huňady)

SHRNUTÍ

Piráti do utkání vstoupili hodně aktivně a Roman Chlouba se již po pár sekundách prosadil, jeho přihrávka před branku byla obráncem ztečována do vlastní branky – 0:1. Následně tým Petra Martínka nevyužil dvě velké šance, a tak z předbrankového prostoru vyrovnal bývalý extraligový hráč Zdeněk Kubica – 1:1.

Vedení chomutovskému celku navrátil Radim Řezníček, který těžil z parádní přihrávky Jakuba Chrpy a u pravé tyčky nedal šanci přesouvajícímu se Kolaříkovi – 1:2. Minutu na to ale Roudnice opět vyrovnala, prosadil se po vyjetí z branky Miroslava Hanuljaka Martin Kuchař – 2:2.

Třetí vedení v utkání zařídil na startu druhé části Patrik Huňady, který se prosadil u pravé tyčky a po přihrávce od Františka Mály – 2:3. Pár sekund po uplynutí poloviny utkání šli Piráti poprvé do dvoubrankového vedení. Milan Kostourek na sebe natáhl brankáře a přihrál před prázdnou klec Jakubovi Chrpovi – 2:4. Snížit se povedlo opět Zdeňkovi Kubicovi, v přesilovce dostal ukázkovou přihrávku k levé tyčce a do bližší šibenice nedal Hanuljakovi šanci – 3:4.

Gólové představení pokračovalo. Nejdříve uprchl podél levého mantinelu Roman Chlouba a dal branku na 3:5 z pohledu domácího celku střelou do vzdálenější šibenice. V přesilové hře zkompletoval hattrick Zdeněk Kubica – 4:5, ale o čtrnáct sekund později se po důrazu v brankovišti trefil také Patrik Huňady. Po dvou třetinách Roudničtí prohrávali 4:6.

Ani třetí třetina fanoušky neochudila o spoustu branek. V přesilovce navýšil vedení Pirátů na 7:4 Radim Řezníček, který na hranici brankoviště dorážel vyražený kotouč. O minutu později dal ale ještě brankou na 5:7 naději Roudnici kapitán Jan Pokorný. Nejpovedenější trefou večera byla rána Jakuba Chrpy, který pukem vystřelil i láhev brankáře Kolaříka – 5:8.

Již v poslední desetiminutovce zamotali obraně hlavu Roman Chlouba a skórující Jaroslav Kůs. Oba hokejisté si vyměnili v útočném pásmu několikrát kotouč, aby se pak kapitán Pirátů mohl prosadit gólem do odkryté branky – 5:9. Početná skupina chomutovských fanoušků, kteří měli v Roudnici nad Labem drtivou převahu, si žádala desátý gól. Ten přidal po přesné přihrávce od Patrika Huňady útočník František Mála – 5:10 a zakončil tak první čtvrtinu soutěže.

 

OHLASY TRENÉRŮ

Milan Toman (HC Roudnice nad Labem): „Jsme rádi za takového soupeře, který přijel. Samozřejmě kvalita tam jde vidět. Myslím si, že jsme se dvě až dvě a půl třetiny snažili hrát vyrovnaný hokej, což bylo částečně vidět i na skóre. Chomutov nám potom odskočil a my jsme ze šancí už neskórovali.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Neodehráli jsme moc dobré utkání. Dvě třetiny jsme vůbec nebruslili, domácí podali velice sympatický výkon. Byli lepší v pohybu, hráli do těla a my jsme s tím měli problémy. Nejspíše rozhodla naše zkušenost, ale od nás to byl špatný výkon.“

 

Komentář z kabiny Pirátů (Radim Řezníček):

„Zase jsme nechytli začátek. Nejtěžší to bylo asi v tom, že Roudnice bruslila nejdéle ze všech týmů, se kterými jsme hráli. Každopádně dalo nám to určitě nejvíc zabrat ze všech kol. V Kadani jsme to vlastně otočili a už to bylo jenom o nás, což je vlastně vždycky. Tentokrát to od nás ale nebyl úplně dobrý výkon, nebyl stoprocentní.“ Měli jsme více bruslit a získat trochu více respektu z jejich strany. Zezačátku řezali jen oni nás, pak se to po fyzické hře trochu vyrovnalo.“ Ukázalo se, že Roudnice bude asi nejzdatnější soupeř. Co vím, tak jim ještě chyběli nějací kluci. Tento zápas byl opravdu nejtěžší, což ještě umocnil fakt, že z naší strany to nebylo úplně nejlepší.“ „Nesmíme se uspokojit. Myslíme si, že přijedeme a oni se porazí sami. Tady to rozhodně neplatilo.“