Aprílové remízy se šťastným koncem

První aprílové víkendy byly pro MŽ náročné zejména z hlediska turnajů. Na dvoudením domácím turnaji Podřipský pohár 1.-2.4. 2017 nám počasí sice přálo, ale apríl si z nás opravdu vystřelil. Nebýt 4. gólu v posledním rozhodujícím utkání o 3. místo s HC Rebel Nejdek, který padl do brázdné brány, měli jsme z pěti odehraných utkání 4 remízy a jednu prohru. Zároveň nám během prvního dne odpadl již v průběhu prvního utkání bek Pavel Kašpárek a do posledního zápasu bohužel nenastoupil útočník Filip Nenadál. Ten přes noc jakž takž zregeneroval své čerstvé zranění a druhý den tým opět podpořil. Domácí turnaj tedy nedopadl zrovna podle našich představ, ale z hlediska rovnosti týmů byl velice zajímavý nejen pro hráče, ale i pro trenéry a diváky.

Nejužitečnější hráči domácího týmu za jednotlivá utkání:
Nenadál Filip, Korous Matyáš, Krejný, Matouš, Soušek Petr, Adelt Ondřej

1. SC Kolín
2. HC Vlci Jablonec n.N.
3. HC Rebel Nejdek
4. SK Černošice
5. HC Roudnice
6. HC Buldoci Neratovice

Sestava:
Korous M.- Demčík M., Nenadál F., Jirásek L., Krejný M., Fengl V., Dudková D., Soušek P., Jelínek D., Malá E., Adelt J., Kašpárek P., Machová A., Tumpach J.

V neděli 9.4. zavítali mladší žáci na turnaj do Černošic, kde se střetli s týmy HC Lev Benešov, HC Berounští medvědi a s SK Černošice. S každým týmem sehráli dvě utkání. Hned první dva zápasy s Benešovem nám nepřinesly moc radosti a ubraly hodně sil na další dva boje hned po té, a to s Berounem.

Opět přichází první remíza a ve čtvrtém utkání boj, rivalita a tolik nežádoucí únava. Po tolika sehraných utkáních byli naši tak lační po výhře, že ze sebe vydolovali zbytky sil a konečně si připisují výhru. Po delší pauze nastupují do posledních utkání dne s HC Černošice a jak už bývá zvykem, opět nejdůležitějších pro oba týmy. Jako první se do vedení dostali naši, ale krátce na to Černošice srovnávají a pak se dostávají do vedení 1:2. Stačila by ještě jedna jediná aprílová remíza, ke které chybí ve 4. minutě do konce jen kousek, když naši srovnávají na 2:2. Přichází nekonečné nervy drásající drama, kterých jsme si užili za poslední dva víkendy až až. Drama bohaté na akce obou týmů , oslabení, přelévání z jedné strany na druhou a pak ten úžasný zvuk sirény … Tahle remíza, má barvu BRONZU 🙂

Poslední zápas s Černošicemi byl stejně napínavý. Oba týmy do něj daly všechno, ale přeci jen jsme si ho užili tak nějak víc. V posledních minuách se pokoušíme srovnat na 1:1, dopřát si ještě jednu malou remízku, ale gól do naší prázdné brány už tak moc nebolel.

Nejlepší hráč turnaje:
Petr Soušek

1. HC Lev Benšov
2. HC Berounští medvědi
3. HC Roudnice
4. SK Černošice

Sestava:
Korous M.- Demčík M., Nenadál F., Jirásek L., Krejný M., Fengl V., Dudková D., Soušek P., Jelínek D., Malá E., Adelt J., Machová A., Tumpach J.

Na závěr bych chtěla jménem realizačního týmu a rodičů poděkovat celému týmu MŽ za sezónu, kterou jste nás mile překvapili . Za bojovnost, která vedla k výhrám, ale i za statečnost a sílu, se kterou jste zvládali leckdy nemilé prohry. Načerpejte přes léto dostatek energie a na viděnou v sozóně 2017/2018 🙂

O. Jelínková