Čtvrťáci v Litoměřicích remizovali

8

V pátek 29. ledna 2016 cestovali hráči čtvrté třídy do sousedních Litoměřic, kde změřili síly s tamním hokejovým klubem. Začátek zápasu vyšel lépe Kališníkům, kteří v první patnáctiminutovce vstřelili roudnickým dva góly. Ve druhé části se oba týmy prosadily dvakrát a po dvou třetinách byl stav 4:2 ve prospěch Stadionu. Hosty nepříznivý stav nezlomil a byli to právě oni, kteří domácím vsítili dva góly. Po třech třetinách tak klání skončilo remízou 4:4.

HC Stadion Litoměřice – HC Roudnice nad Labem 4:4 (2:0, 2:2,0:2)

Sestava HC Roudnice n/L: Korous – Fengl, Souček, Adelt, Tumpach – Demčík, Nenadál, Jirásek, Jelínek, Malá, Musilová, Havlasová, Machová.

Sestava HC Stadion Litoměřice:

Tvrzník – Drahorád, Hladík, Ransdorf, Plosová – Hlavička, Prokůpek, Kafka, Hamr, Strádal, Zahálka, Salazar, Míček, Vandrovec.

Poslední vzájemný duel s Litoměřicemi odehrály mladé roudnické naděje v pátek 29. ledna 2016. První třetinu zahájili lépe hokejisté Stadionu, kteří překonali hostujícího Korouse hned dvakrát. Po první části tak Kališníci vedli 2:0.

Ve druhé periodě padly celkem 4 branky. Dvakrát zaznamenali úspěch domácí, dvakrát hokejisté z města nad Labem. Po dvou částech byl průběžný výsledek 4:2 ve prospěch Litoměřic.

Třetí dějství ovládli hosté, kteří dvěma trefami vyrovnali skóre. Souboj tak skončil remízou 4:4. Litoměřičtí poprvé v sezóně remizovali. Všechny předchozí zápasy vždy vyhráli. Žlutomodří tak předvedli proti Stadionu nejlepší výkon ve vzájemných kláních.

Ohlasy trenérů:

Petr Soušek, trenér HC Roudnice n/L:

„Adepta na první místo v tabulce jsme se rozhodli potrápit a body nedat lacino. Je vidět, že když hráči opravdu chtějí a vezmou si naše rady k srdci a dodržují taktiku, nese to kýžené ovoce. Chtěl bych poděkovat týmu za velmi dobrý předvedený výkon, kdy si sáhl až na dno svých sil a získal tak cenný bod.“

Autor článku: Soňa Jirásková