Dvojzápas čtvrťáků

V sobotu 12. prosince cestovali roudničtí hráči 4. třídy ke dvěma zápasům do Ústí nad Labem. Malí hokejisté v krajském městě změřili síly s místním Slovanem a Bílinou. V obou utkáních se roudnickým nadějím dařilo. Nejprve porazili ústecký klub 9:6, poté bodovali i proti Drakům z Bíliny, které přehráli vysoko 14:5.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Roudnice 6:9 (2:3), (2:5), (2:1)

HC Draci Bílina – HC Roudnice 5:14 (1:5), (3:3), (1:6)

Sestava HC Roudnice:

Korous – Fengl, Nenadál, Jirásek – Soušek, Adelt – Tumpach, Demčík, Balcar.

Roudničtí čtvrťáci vyrazili do krajského města pouze v osmi hráčích v poli, ale i přes tento  nedostatek ovládli oba zápasy. V duelu proti Slovanu rozhodla druhá perioda, ve které Roudničtí dali domácím pět gólů. Roudničtí tak nakonec zvítězili 9:6.

Klání proti Bílině bylo pro žlutomodré ještě úspěšnější. V první části vsítili Drakům pět gólů a pouze jedenkrát inkasovali. Ve druhé třetině daly oba celky po třech brankách. Ve třetí periodě úřadovali opět modrožlutí, kteří šestkrát zavěsili a pouze jednou kapitulovali. Souboj tak skončil výhrou Roudnických 14:5.

Autor článku: Soňa Jirásková