Hokejový den HC Roudnice

dsc 0227

Dne 29.8.2015 se konal „Hokejový den HC Roudnice“

Poslední prázdninovou sobotu proběhl na zimním stadionu ¨Hokejový den HC Roudnice¨. Sobotní dopoledne začalo Dnem otevřených dveří pro rodiče s dětmi, na kterém si děti mohly vyzkoušet gymnastickou průpravu a cvičení pro rozvoj koordinace, při ukázce tréninkové jednotky na suchu  a následně pod vedením trenérů zkusit první krůčky na ledě. Každý ze zúčastněných pak obdržel drobné dárečky včetně medaile, která byla pro všechny jistě velkou odměnou. I když je hokej z velké části hlavně o tréninku, předvedli naši malí hokejisté čtvrté třídy ukázku zápasu minihokeje, který je pro hráče po namáhavých trénincích tzv. třešničkou na dortu. Snad každé dítě ocenilo nově zřízený dětský koutek, který má sourozencům zpříjemnit čas čekání během probíhajícího tréninku.

Odpoledne následovalo tzv. “ Setkání hokejových legend“, což už podle názvu napovídá, že se jednalo o srdeční záležitost a při prvním setkání o tom nebylo pochyb. Jejich nadšení a elán se projevil při vzájemném utkání, kdy jim pro doplnění sestav vypomohla mladší generace. Po neuvěřitelném výkonu, jako poděkování za přínos klubu, obdržely odměnu v podobě plaket a udělení Čestného členství hokejového klubu, které jim předal předseda HC Roudnice pan Vladimír Čichovský. Udílení byl přítomen i starosta a hokejový pamětník Vladimír Urban. Všichni přítomní pak minutou ticha vzpomněli na bývalé kamarády a spoluhráče, kteří již nejsou mezi námi a i nyní si zaslouží jmenovitě připomenout: Leopold Holý, Josef Spudil, Jiří Novák, Pavel Šrytr, Josef Pašek, Zbyněk Pour, Jiří Teplý, Jaroslav ¨Bubík¨ Procházka …

Mezi hokejové legendy HC Roudnice neodmyslitelně patří: Jiří Čermák, Zdeněk Adelt, Stanislav Marek, Jiří Ort, Miloslav Vrána, Václav Sailer, Josef Boško, Jaroslav Svoboda, Miloslav Matička, Jiří Slavík, Pavel Veleba, Jan Kovač, Jaroslav Ouzký, Zdeněk Novák, Jan Drahozal, Václav Dyrink, Josef Paudera, Mojmír Dobiáš, Miroslav Klomínský, Petr Chamrád a ¨Božík¨ Jenč – nejstarší roudnický hokejista.

Před závěrečným utkáním A-týmu, bylo možné zavzpomínat, a to prohlídkou fotografií kádrů z dob založení klubu, výstavby zimního stadionu a několika hokejových relikvií. Po utkání A-týmu, který byl obohacen o nové hráče a trenéra, s hosty z nedalekého Mělníka, následovala zábava pod širým nebem s živou hudbou, která zakončila velmi příjemný den plný spousty vzpomínek.

Tolik očekávaná akce byla co se organizace týče oříškem,
neboť měla být první tohoto druhu, a tudíž byla plna očekávání a nepopíráme i obav, jestli to nebylo příliš velké sousto. Zda se akce vydařila, můžete posoudit z fotografií. Kdo ví, třeba si podobnou akci za rok zopakujeme u příležitosti 85. výročí  klubu.

Děkujeme organizátorům a všem, kteří se zúčastnili a přišli se s námi pobavit.

dsc 0227

Další foto najdete zde.