Hokejisté Roudnice nestačili na Louny

13

V sobotu 30. ledna 2016 zavítali na led Roudnice hráči Slovanu Louny. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří také nakonec brali body za výhru. Skóre utkání otevřel v osmé minutě Salač. Domácí o chvíli později vyrovnali a poté přidali další gól. Hostující tým se nepříznivé situace nezalekl. Nejprve vyrovnal a poté přidal další dvě trefy. Ve druhé třetině se Roudničtí prosadili jednou a dvakrát inkasovali. Ve třetím dějství přidaly oba kluby po jedné brance a klání tak skončilo poměrem 4:7 ve prospěch hostí.

Branky a nahrávky: 10. Pavlata (Nenadál, Sailer), 11. Pokorný (Kuchař, Hlavička), 25. Sailer (Nenadál, Pavlata), 48. Pokorný (Kopecký) – 8. Salač (Kousek), 12. Salač (Kousek), 17. Veselák (Svoboda), 19. Gebelt (Kousek, Salač), 21. Csonka, 35. Kousek (Salač, Vavrica), 57. Csonka (Srb).

Sestava HC Roudnice n/L: Kolařík – Kopecký, Hlavička, Tintěra, Richter, Brandejský, Martinec – Čichovský, Pokorný, Kuchař – Pavlata, Nenadál, Sailer – Vacek, Purma, Barcal – Veselý.

Sestava HC Slovan Louny: T.Charvát – Kolčava, Prokeš, Srb, Vavrica, Svoboda – Gebelt, Kousek, Salač – Veselák, Derfler, Csonka – Šedivý, Růžek, Červíček, D.Dittrich.

Utkání začalo v mírném tempu. Oba soupeři se nejprve vzájemně oťukávali. Ve třetí minutě byl odeslán na trestnou lavici hostující Šedivý a domácí získali početní výhodu. Tu ale neproměnili. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Vlastimil Salač, který dostal přihrávku od Michala Kouska a střelou z mezikruží překonal Kolaříka. Hosté se tak dostali do vedení 1:0. Radost modrobílých ale netrvala dlouho.

O chvilku později Jan Nenadál našel dobře postaveného Radka Pavlatu a ten procedil kotouč za záda Charváta. O minutu a čtvrt později se stav na tabuli měnil znovu. Tentokrát po spolupráci Martina Kuchaře s Janem Pokorným. Hosté tak prohrávali 1:2. O pouhých šestadvacet vteřin později bylo vyrovnáno. Michal Kousek našel dobře postaveného Vlastimila Salače a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté tak srovnali na 2:2.

Domácí faulovali a hosté tak získali výhodu jednoho hráče v poli navíc.  A tu zužitkovali. Martin Svoboda posunul kotouč na Davida Veseláka a ten uklidil kotouč do Kolaříkovy klece. Lounští se tak získali jednobrankový náskok – 3:2. A ani toto nebylo vše.  Minutu a půl před první sirénou lovil domácí brankář puk ze své sítě znovu. Michal Kousek přihrál před bránu Miroslavu Gebeltovi a ten zvýšil na 4:2. Tento stav tak platil po první třetině.

Úvod prostřední části vyšel opět lépe hostujícímu celku. V jedenadvacáté minutě si domácí nepohlídali hostující hráče. Toho dokázal využít Jan Csonka, který se dostal do úniku a blafákem překonal Kolaříka. Hosté tak odskočili na 5:2. Žlutomodří se ale nevzdávali. Jan Nenadál přihrál Petru Sailerovi a ten puk doklepl do klece Charváta. Domácí tak snížili na 3:5. Stav na tabuli se měnil znovu pět minut před druhým přestávkou. Vlastimil Salač nahrál Michalu Kouskovi a ten překonal roudnického gólmana. Hosté tak navýšili na 6:3. Tento stav se již nezměnil a po dvou periodách se soupeři rozešli do kabin za stavu 6:3 ve prospěch Slovanu.

Třetí dějství zahájili lépe domácí. Ondřej Šedivý hrál vysokou holí a sudí tento prohřešek potrestal dvouminutovým trestem. Domácí se usadili v pásmu hostí a rozjeli útočnou akci. Martin Kopecký vyslal puk na Jana Pokorného a ten propálil Charváta. Roudničtí tak využili přesilovou hru a snížili na 4:6. Hra se přelévala ze strany na stranu. Hosté se s blížícím se koncem obávali o výsledek a faulovali. Domácí však nedokázali nabídnuté přesilové hry proměnit a naopak při jedné z nich ještě inkasovali. Radek Srb vybojoval kotouč, nahrál Janu Csonkovi a ten neměl s překonáním Kolaříka problém. Hráči z města nad Labem tak podlehli soupeři 4:7.

Autor článku: Soňa Jirásková