Hokejisté Roudnice přestříleli Lovosice

30

V sobotu 6. února 2016 měřili hráči Roudnice síly s nedalekými Lovosicemi. Zápasový účet otevřeli ve druhé minutě domácí, hosté ale vyrovnali. Domácí znovu odskočili a po první třetině vedli 2:1. Ve druhé části se domácí prosadili opět dvakrát a jednou inkasovali. Po dvou periodách byl stav 4:2 ve prospěch Roudnice. Hosté na začátku třetího dějství nejprve snížili na 3:4. To ale bylo z jejich strany vše. Roudničtí rozjeli brankostroj na plné obrátky a časomíra se zastavila na stavu 9:3. Domácí tak získali cenné body a potvrdili tak první místo základní části.

HC Roudnice nad Labem – HC Lovosice 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 2. Nenadál (Sailer), 16. Nenadál, 26. Pokorný (Kuchař), 38. Pavlata (Nenadál, Hlavička), 47. Čichovský (Pokorný, Kuchař), 49. Kuchař (Čichovský, Pokorný), 49. Sailer (Nenadál), 54. Veselý (Vacek), 55. Nenadál (Tintěra, Pavlata) – 14. Patzenhauer (Verner), 17. ml. (Cerman), 45. Vaněček

Sestava HC Roudnice n/L: Dobiáš (Novotný) – Hlavička, Kopecký, Tintěra, Kašička, Purma, Brandejský – Kuchař, Pokorný, Čichovský – Nenadál, Sailer, Pavlata – Drábek, Vacek, Veselý – Beránek.

Sestava HC Lovosice: Vitvar A. – Kříž, Vitvar O., Verner, Popek – Gudera st., Cerman, Vaněček – Kauschitz, Gudera ml., Patzenhauer.

Úvod zápasu odstartovali lépe hráči z města nad Labem, když ve druhé minutě Petr Sailer nahrál Janu Nenadálovi a ten střelou z mezikruží překonal Vitvara. Domácí se tak ujali vedení 1:0. Hostující gólman lovil puk ze své sítě znovu v šestnácté minutě, když Jan Nenadál vybojoval kotouč u modré, nahodil puk na bránu a ten propadl do klece Lovosic. Modrožlutí tak zvýšili na 2:0. O minutu později se stav na tabuli měnil znovu. Marek Cerman našel před bránou Karla Guderu ml. a ten doklepl kotouč do roudnické branky. Hosté tak snížili na 1:2.

Do druhé části vstoupili lépe hosté. Domácí Kuchař zahrál vysokou holí a sudí ho odeslal na trestnou lavici. Lovosičtí tak získali početní výhodu. A tu využili. Jan Verner našel dobře postaveného Vlastimila Patzenhauera a ten se nemýlil. Hosté tak vyrovnali na 2:2. O chvilku později se stav měnil znovu. Martin Kuchař posunul puk na Jana Pokorného a ten puk umístil za Vitvarova záda. Domácí tak navýšili na 3:2. Tři minuty před koncem druhé třetiny se domácí fanoušci radovali znovu. Jan Pokorný přihrál Radku Pavlatovi a ten skóroval. Žlutomodří tak zvýšili na 4:2.

Začátek poslední dvacetiminutovky využili ve svůj prospěch hokejisté Lovosic. Tomáš Vaněček vystihl chybnou rozehrávku domácích a prostřelil Dobiáše mezi betony. Hosté snížili na rozdíl jediné branky – 3:4. To ale bylo z jejich strany vše. Poté už úřadovali pouze hráči Roudnice. Postupně se prosadili Lukáš Čichovský, Martin Kuchař, Petr Sailer a Lukáš Veselý. Na konečných 9:3 upravil Jan Nenadál, který touto trefou završil svůj hattrick.

Pět minut před závěrečným hvizdem vystřídal Dobiáše v bráně Marek Novotný. Teprve šestnáctiletý gólman si v bráně vedl na výbornou a nepřipustil žádnou komplikaci. Roudničtí se tak radovali z výhry 9:3.

Autor článku: Soňa Jirásková