Letní příměstský sportovní tábor

Místo konání: Roudnice nad Labem
Termín konání: 3. – 7. 8. 2020

Počet dětí: 38

HC Roudnice nad Labem již druhým rokem pokračovalo v pořádání Letního příměstského sportovního tábora, který je finančně podporován fondy EU.  Všechny plánované aktivity probíhaly ve všední dny od 8:00 do 17:00, a to buď přímo v prostorách ZS v Roudnici nad Labem anebo v jeho blízkém okolí.

Tento letní příměstský sportovní tábor byl rozdělen na dva turnusy, jednak z důvodů účasti dětí různých věkových kategorií a také proto, aby se vytvořily menší skupiny dětí s ohledem na současnou epidemiologickou situaci. Každý účastník musel doložit potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení o zdravotní způsobilosti. Pro bezpečí všech účastníků byla u vstupu do prostorů ZS připravena dezinfekce a děti byly poučeny o mytí rukou. Zdravotnický dozor prováděl vstupní prohlídku každého účastníka na začátku dne formou měření tělesné teploty.

Denní náplň byla opět zaměřena na sport a celkovou fyzickou zdatnost + výlety na zajímavá místa v okolí (Pštrosí farma, další výlet byl pro deštivé počasí zrušen).

Touto prázdninovou akcí našeho klubu se snažíme zúčastněné děti seznámit s různými míčovými sporty a atletikou, kterou si aktivně vyzkoušely. Jednotlivými sportovními disciplínami je provedli naši zkušení trenéři. Všechny organizované sportovní aktivity byly sestaveny tak, aby si účastníci formou hry zlepšili svoje sportovní dovednosti a fyzickou kondici.

Oba turnusy měly stejný program. Stejně jako v loňském ročníku jsme i letos pořídili zúčastněným dětem sportovní tréninkový set oblečení, tentokrát od renomovaného výrobce hokejového vybavení CCM. Tento dárek udělal všem zúčastněným dětem velikou radost, ale zároveň měl i praktický význam, který spočíval v jednotnosti oblečení. To ocenili zejména dozorující trenéři během přesunů na oběd, kterým to výrazně usnadnilo kontrolu nad celou skupinou dětí. Příští rok náš klub opět plánuje v projektu pokračovat. Věříme, že o příští ročník této akce bude stejný, potažmo ještě větší zájem než v předchozích letech.

Cíl projektu:

Hlavní cíl našeho Letního příměstského sportovního tábora byl nabídnout zaměstnaným rodičům pomoc formou zajištění týdenní organizované činnosti pro jejich děti – sportovní činnosti pod dozorem dospělých. Hlavní cílovou skupinou byly rodiče školních dětí. Cíl projektu byl splněn.

S ohledem k vysokému počtu zúčastněných dětí a kladné zpětné vazby od jejich rodičů, hodnotíme tento projekt velmi úspěšně. Projekt splnil hlavní cíl – nabídl dětem sportovní využití jejich volného času během letních prázdnin. Velký podíl na vysoké naplněnosti tábora, měla zejména přijatelná cena, která byla stanovena na základě finanční podpory Evropské unie.

Vzhledem k velkému zájmu ze strany rodičů plánujeme na rok 2021 další ročník tohoto projektu.