Letní příměstský sportovní tábor 2022

41

Letní příměstský sportovní tábor (LPST), který se uskutečnil od 8. 8. do 12. 8. 2022 spadá mezi naše milé a osvědčené akce a stálice, zaměřené převážně na děti předškolního a mladšího školního věku, a to nejen hokejisty, ale i na děti, které mají zájem se v létě hýbat, užít si zábavu v kolektivu, podnikat výlety a bavit se. Zároveň vycházíme vstříc rodičům, kteří hledají pro své malé děti celodenní zábavu v době prázdnin a v čase jejich pracovního vytížení. Letošního táboru se účastnilo 22 dětí z ročníků 2017 – 2010.

I v letošním roce proběhla druhý týden v srpnu akce – Letní příměstský sportovní tábor.
Aktivity probíhaly na ledové ploše našeho hokejového stadionu, na atletickém stadionu a v blízkém okolí Roudnice nad Labem.

Zúčastněné děti se seznámily s různými míčovými sporty a atletikou, kterou si aktivně vyzkoušely. Jednotlivými sportovními disciplínami je provedli naši zkušení trenéři. Všechny organizované sportovní aktivity byly sestaveny tak, aby si účastníci formou hry zlepšili svoje sportovní dovednosti a fyzickou kondici. Součástí programu byl samozřejmě i pobyt na ledě, kde se děti pod vedením zkušených trenérů věnovaly učení bruslení, pilování techniky, zvládání koordinace pohybu, upevňování rovnováhy a to vše formou her a zábavy. Dětem, které neměly vlastní vybavení, bylo zapůjčeno z materiálního vybavení HC Roudnice nad Labem.

Vzhledem k teplému počasí některé odpolední hry probíhaly i na hřištích v Dobříni a U Sumce.
Program probíhal každý den od 8:00 do 18:00.

Projekt proběhl po záštitou města Roudnice nad Labem a Ústeckého kraje, čímž jim za podporu velmi děkujeme a těšíme se na další tábor v roce 2023.