Letní příměstský sportovní tábor (LPST)

Termín akce: 2. – 6. 8. 2021
Realizační tým LPT: J. Kalla, E. Malá, P. Kallová, D. Dudková, M. Čichovský, L. Landa.

Po krásném hokejovém turnaji nejmladších hokejistu klubu, který proběhl 1. srpna, začal letní marathón akcí, který náš klub již tradičně pořádá. Jedná se o akce, které probíhají na ledové ploše, atletickém stadiónu a v blízkém okolí Roudnice nad Labem.  LPST se účastnilo několik dětí, které na bruslích či na ledu stáli úplně poprvé a myslím, že to pro ně byl neskutečný zážitek. Pro všechny účastníky byl připraven bohatý program. LPST se zúčastnilo 22 dětí ročníků 2016 – 2008. Každý den čekala děti v pravidelném programu alespoň jedna změna, každé dopoledne byl trénink na ledě zaměřený na bruslení. V pondělí, někteří začínali s pomocnými hrazdičkami, ale díky nadšení dětí, práci trenérů a asistentů  již od středy neměl hrazdičku nikdo. Vzhledem k zájmu rodičů a samotných dětí doufáme, že účastníci tábora, kteří ještě nejsou členy našeho klubu, uvidíme v brzké době na náborových akcích (nejbližší je 23. 9. 2021 v 17:30) a poté na ledové ploše v klubovém dresu se znakem HC.

Program LPST:

Pondělí : dopoledne byl led, odpoledne hřiště v Dobříní

Úterý: dopoledne byl led, odpoledne tělocvična

Středa: dopoledne byl led, odpoledne hřiště u Sumce

Čtvrtek: dopoledne byl led, odpoledne návštěva Pštrosí farma Krejný (děkujeme za umožnění návštěvy – rodinně Krejných)

Pátek:  dopoledne byl led, odpoledne atletický stadion Sokol – sportovníí závěrečné hry, zde také proběhlo zakončení krásného týdne s nováčky i stálými tvářemi našeho klubu.

Na ty nejmladší se těšíme 23. 9. 2021 na akci Pojď hrát hokej 2021.

I přes nepřízeň počasí se vše vydařilo nad očekávání velmi dobře, moc nás potěšila v dešti pomoct rodiny Krejných a paní Švecové, kdy nám pomohli ve špatném počasí převést děti na zimnní stadion. Na závěr musíme konstatovat, že zde probíhala velmi dobrá spolupráce mezi mladšimi a staršími dětmi, kde u těch starších bylo vidět, jak ochotně a s nasdšením pomáhají mladším ať už s oblékáním do výstroje nebo s prací na ledě. Je vidět, že hokej je týmová hra, a když je společný cíl = spokojené děti, tak vše funguje.  Krásná byla reakce nejmladšího účastníka (6 let), který přišel za trenéry a řekl jim, že je škoda, že to končí a opakování bude až za rok.

LPST byl realizován s podporou dotačních titulů EU, Města Roudnice nad Labem a Ústeckého kraje a lze jej vzhledem k počtu účastníků a jejich spokojenosti považovat za úspěšný.

Galerie: