Mezinárodní turnaj ročníku 2008-2010 v německém Jonsdorfu

98

Před Vánocemi jsme se s dětmi zúčastnili mezinárodního turnaje v Jonsdorfu.

Celého turnaje se zúčastnilo 8 týmů a první den v sobotu se hrálo systémem 2 x 12 minut každý s každým, přičemž každý poločas byl brán jako jeden zápas, takže se prakticky odehrálo 7 zápasů, ale se 14 různými výsledky. Na konci soboty se výsledky sečetly a týmy se rozdělily pro neděli do 2 skupin a to na finále „A“, tedy o 1. – 4. místo (hrané v Jonsdorfu) a finále „B“ (hrané ve Varnsdorfu), tedy o 5. – 8. místo a hrálo se opět každý s každým, tentokrát 2 x 20 minut a opět každý poločas se bral jako samostatný zápas.

Protože se hrál mini-hokej 3 proti 3, udělali jsme pro tento turnaj 2 týmy:

Roudnice „A“, vedená trenérem Milanem Tomanem byla složena z: Kušinová, Bergerová – Malý M., Panešová, Mynaříková, Sklenář, Toman, Vaňková, Pašov, Šaffek a Peters.

Roudnice „B“, vedená trenérem Michalem Matičkou byla složena z: Kohl, Schölová – Malý V., Berger, Adelt, Fengl, Knotek, Kühnel, Čepková, Klement, Král a Veselý.

Ostatní týmy na turnaji byly: Jablonec „A“ a „B“, Jonsdorf/Varnsdorf „A“ a „B“, Preußen Berlín a výběr dívčího hokeje ročníku 2007/2008, za který hrály děvčata např. z Düsseldorfu, Halle atd.

První den bojů pro naše barvy dopadl velmi dobře, Roudnice „B“ společně s Jabloncem „A“ naprosto suverénně postoupily do finále A, oba se ziskem 22 bodů. Roudnice „A“ však ztroskotala na výběru dívek a po výsledcích 2:2 a 3:4 musela čekat, jak dopadne souboj Jablonce „B“ a Jonsdorfu „A“, kdy jsme potřebovali, aby Jablonec vyhrál obě utkání a my postoupili ze 4. místa do finálové skupiny. To se naštěstí stalo a obě mužstva tedy v neděli cestovala společně do Jonsdorfu. Soupeři byli Jablonec „A“ a „B“.

Po prvních zápasech s Jabloncem a mezi sebou měla naše mužstva shodně bodů (naše „A“ mužstvo výhra a prohra s „B“ mužstvem Jablonce, naše „B“ mužstvo výhra a prohra s „A“ mužstvem Jablonce a prestižní souboj mezi Roudnicí „A“ a „B“ skončil stejně jako v sobotu také 1:1 na zápasy). A protože Jablonec „A“ vyhrál 2x se svým „B“, před posledním kolem byl na prvním místě, obě Roudnice na 2. a 3. místě a Jbc „B“ na prozatímním 4. místě.

Úkol pro poslední kolo byl tedy jasný, Rce „B“ alespoň jednou porazit Jbc „B“ a tím ho připoutat na 4. místo a Rce „A“ vybojovat minimálně jednu výhru s Jbc „A“, abychom měli možnost jednoho našeho týmu dostat se na první místo. Bohužel se souboj „Béček“ pro naše barvy nepovedl a prohráli jsme oba zápasy, což způsobilo, že naše „B“ skončilo na 4. místě. A protože souboj „Áček“ dopadl lépe, kdy jsme jeden zápas vyhráli, získali jsme tak trochu nečekané 2. místo.

Celkově však zejména zápasy proti sobě, proti oběma Jabloncům a proti Jonsdorfu „A“ měly neskutečný náboj. Tímto jsme definitivně uzavřeli kapitolu 2009 na malém hřišti, nebo-li minihokej.