Minikemp a červencové off-ice aktivity

83

Termín konání: 9. – 25. 7. 2020

Počet dětí: 33

Vzhledem k problémům, které nám přinesl COVI19 a doporučeným pravidel pro konání skupinových akcí se náš klub rozhodl postupovat opatrně a začít naše letní akce postupně. Nejdříve v malých skupinách a v případě kladných výsledků postupně pokračovat s akcemi s větším počtem účastníků. Celý program organizoval Jarda Kalla a jeho realizační tým.

Od 9. července jsme začali s krátkodobým pobytem dětí v přírodě, kde probíhaly off-ice aktivity. Tyto krátkodobé mini-kempy byly celkem čtyři a účastnily se ho děti z družstev 1. a 2. třídy, mladších žáků a starších žáků. Po koronavirovém čase, kdy děti byly zavřené doma a chyběl jim pohyb a kamarádi z kabiny, nás velice  potěšil zájem o tento typ pobytu v přírodě.

Celý program našich letních akcí nastartovali starší žáci. Děti narozeni v roce 2006 a 2007. Následně pokračovali děti z naší 1. a 2. hokejové třídy (narozeni v roce 2014 a 2015) a vše zakončil tým mladších žáků (děti narozené v roce 2008 a 2009). Všichni účastníci spali ve stanech a celkově si užili tábornický styl pobytu.
První pobyt byl víkendový. První na programu byli vždy sportovní aktivity, které probíhaly dle počasí na venkovních sportovištích nebo v tělocvičně. Tato část proběhla u všech minikempů a vyzkoušeli si ho všechny kategorie, od nejmladších až po ty nejstarší. Druhá část byla zaměřena na práci s hokejkou, pilovala se technika střelby a hrály se hry, které byly zaměřeny na celkovou obratnost. Druhý pobyt se o jeden den prodloužil.  Tento den se využil na výlet.  Starší žáci si zajeli na kolech 30 km na zmrzlinu. Ty mladší měli naplánované cyklotrasy pouze okolo základního tábora. U všech pobytů vzhledem k velice teplému počasí nechybělo koupání a večerní opékání buřtů. Po celou dobu minikempů byl zajištěn pitný režim, snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře.

Na poslední týden v červenci jsme pro velký zájem naplánovali ještě jeden krátkodobý kemp, který byl zaměřen jako příprava na nadcházející sezónu. Na tento pobyt se sjeli starší žáci. Celý kemp probíhal od neděle do pátku. Neděli jsme věnovali stavění stanů a podvečerním výběhem, následovala večeře a příprava na celodenní výlet na kole. V pondělí jsme vyrazili přes Brozany, Terezín a Litoměřice po Labské stezce až do Ústí nad Labem, kde jsme si dali lehký oběd. Po obědě jsme pokračovali na koupaliště v Brné, kde byla 3 hodinová přestávka, která se využila řáděním ve vodě. V 17 hodin jsme vyrazili na cestu zpět. V Žernosekách nás přívoz přepravil na druhou stranu do Lovosic. V Lovosicích jsme nabrali směr Chotěšov, kde na nás čekala zasloužená večeře. V úterý bylo už od rána nádherné počasí. Před snídaní byl jako každý den výběh. Dopoledne jsme šli na místí fotbalové hřiště, ze kterého je krásný výhled na Hazmburk. Tam jsme si odběhali naplánovanou denní dávku a zahráli fotbálek. Po obědě jsme na kolech vyrazili na jez do Hostěnic, kde bylo moc pěkné koupání. Po večeři nechybělo posezení u táboráku. Ve středu nás čekal další horký den. Odpoledne jsme zvládli cvičení ve dvojicích, práci s hokejkou a hokejbal. Po obědě jsme dali kratší polední klid, po kterém jsme si chvilku zahráli baseball a vyrazili opět na koupačku do Hostěnic. Na čtvrtek se všichni těšili, protože na tento den byl naplánován první tréninkový program na ledě. Po ranním výběhu a rozcvičce, jsme se po snídani přesunuli na led do Letňan. Čtvrteční program byl náročný a tak realizační tým za odměnu připravil návštěvu ,,Mekáče“. Večer proběhla regenerace ve vířivce a u táboráku si děti zazpívaly. V pátek po ranním výběhu jsme pomalu začali balit stany a uklízet.

Děti si tohoto startu našich letních aktivit pořádně užily. Potrénovaly a poznaly nové věci. Více se stmelili jako parta. Celkem se těchto minikempů účastnilo 33 dětí. Vzhledem k zájmu chceme v těchto krátkodobých pobytech v přírodě pokračovat i v budoucnu. Poděkování patří paní Kallové za plný servis při přípravě servírování snídaní, obědů, svačiny a večeře. Děti odjížděly spokojené a s úsměvem – to je důležité. Poděkování patří také starostovi obce Chotěšov za možnost využívání všech obecních sportovišť.

Tato letní akcí byla finančně podpořena Městem Roudnice nad Labem.