Mladší žáci a jejich prosincové boje

26

V první dekádě prosince sehráli mladší žáci poslední tři kola základní části LMŽ.

V sobotu 3. prosince zavítali do Loun. Po inspiraci z předešlého večera , kterou čerpali v O2 aréně na ELH, jsme čekali ospalý start. K našemu velkému překvapení ve 2. minutě dávají gól a vzápětí zvyšují na 2:0. Po nešťastném gólu lounští snižují a během chvíle srovnávají na 2:2. K naší velké smůle se dostávají do obvyklého tempa a v polovině druhé třetiny již vedou 5:2. Počáteční šance na výhru v našich hráčích hlodá a vybízí k odporu. Ve 35. minutě snižují na 3:5 a ve 39. posílají soupeřům ještě jeden kousek. Do třetí třetiny nastupují velice odhodlaně a v 51. minutě srovnávají. Odhodlání nechybí ani soupeřům a tak za posledních devět minut není nouze o gólové šance, krásné zákroky brankářů a drobné potyčky. Utkání končí remízou 5:5, ale pro nás je to malé vítězství za jejich uloupený první bod.

V úterý 6.12. přivítali páťáci Rytíře z Kladna. Během dvou třetin to byl vyrovnaný zápas připomínající předchozí vzájemné utkání. Konec 2. třetiny (2:2) však našim hráčům ubral sil, které v poslední třetině postrádali a Kladno si připsalo dva body výhrou 5:2.

2016-12-12Poslední zápas základní části se konal doma 10.12. s HC Verva Litvínov. Možná právě proto, že byl poslední, vlétli naši hráči do zápasu uvolněně s tím, že si to prostě užijí a rozhodně si nepřipouštěli poslední debakl z Litvínova (5:11). V 1. třetině patřil led jen jim a do sítě soupeře padly 4 góly. Že bychom se konečně dočkali zápasu bez nervů? Po druhé třetině jsme vedli 5:1, ale pokud si někdo myslel, že je zápas rozhodnutý, pletl se. Do třetí třetiny nastoupil jiný soupeř, s vervou a bohužel i hrubostí, kterou naši hráči okusili již minule. Soupeř snižuje na 5:3. Naši se nezalekli a odpovídají kanonádou 6 gólů a vedou 11:3. V 53. minutě se ještě soupeř vzmůže k odporu, snižuje na 11:4 a v poslední minutě dává ještě dva góly, ale kdo by je počítal …. 😀

HC Roudnice 5 : 5 HC Slovan Louny

HC Roudnice 2 : 5 HC Rytíři Kladno

HC Roudnice 11 : 6 HC Verva Litvínov