Nábor a školička bruslení

Přečtěte si rozhovor s Jardou Kallou o hokejové škole bruslení a náboru.

Kdy bude další nábor, a jak nábor probíhá?

Další nábor proběhne v lednu, den a čas upřesníme a zveřejníme na všech možných dostupných médiích. Těsně před náborem ještě obejdeme školy a školky v okolí, kde nás děti můžou vidět v hokejových dresech a výstroji. V den náboru začínáme přihlášením a registrací dětí do systému a následně jdou s trenéry na rozcvičku. Na rozcvičce mají různé pohybové či míčové hry a soutěže. Pro rodiče je připravena prezentace, abychom je seznámili s fungováním klubu a hokejem. Poté je oblékneme do výstroje a pokračujeme na led, kde jsou pro ně připravené hry a soutěže a také ukázka mini hokeje dětí, které prošli náborem v loňských ročnících.

V Roudnici máte i tým žen, mohou tedy na nábor přijít i holky?

Ano, nábor je stejně jak pro kluky, tak pro holky.

Je známo, že výstroj na hokej není nic levného. Kolik stojí výstroj pro děti, které přijdou na nábor?

Dětem, které přijdou na nábor, výstroj zapůjčíme. Množství věcí je omezené ale snažíme se, aby všechny děti měli co potřebují.

Kolik tréninků týdně máte? Jak probíhají?

Trénink je 3x týdně. Většinou úterý, středa a čtvrtek. Na ledě se snažíme pro děti dělat cvičení formou her a soutěží, aby je to co nejvíce bavilo. V případě zlepšení navíc děti posouváme z HŠB do jejich kategorií podle ročníku narození, kde už se navíc trenéři snaží přidávat hry mimo led a kompenzační cvičení.

Jak jsi spokojen s počtem dětí v HŠB? Kolik vás je?

Vždycky si musíme dávat vyšší cíle, takže s počtem dětí nikdy spokojeni nebudeme, nicméně nám chodí mezi 15 – 25 dětmi, což není špatné. Byli bychom rádi, kdyby děti chodilo stále víc. Jak už jsem říkal tak se také snažíme dělat co nejrychlejší postup v bruslení a práci s hokejkou a děti posouvat do vyšších kategorií. Počet trenérů je totiž omezený a pro začínající dětičky chceme co možná největší prostor na ledě v poměru s počtem trenérů.

V případě že se rozhodnu pro hokej, máte nějaké aktivity i mimo sezónu, když není led?

Pro školičku bruslení budeme hledat nějaké možnosti mimo sezónního pohybu. Děti, které jsou starší, už mají letní přípravu, která probíhá 3x týdně. O letní prázdniny navíc pořádáme pro nejmenší hokejový (nebo spíše sportovní) tábor, který se dětem moc líbil. Starší děti pak mají možnost jak táboru, tak také klubového soustředění, kde už intenzivněji pracují na hokejových dovednostech.