První led – Letňany

Začínáme další sezónu!

Čekání hráčů a hráček je u konce. Během května se začínají rozvolňovat koronavirová opatření ve sportu a hokejisté mají povoleno vyjet na led.

Trenérský tým operativně připravil nový tréninkový program, který v sobě má zapracované tréninkové jednotky a přátelské zápasy na ledové ploše.

Tento program sebou přinese navýšení rozpočtu, ale vedení klubu pevně věří, že vyrovnaný rozpočet udrží.

„Hurrá“ volali hráči klubu, když se dozvěděli o tom, že pojedou konečně trénovat na ledovou plochu. Vyrazilo se tedy poslední květnovou neděli do Letňan na  okraj Prahy. Po tak dlouhé odmlce, kdy se nic a nikam nesmělo, to byl zajímavý výlet i pro rodiče, kteří během tréninku mohli zajít do obchodního centra. Trénink po tak dlouhé době? Ano, byl velmi náročný, na začátku bylo vidět, kdo jak na sobě pracoval v době „lockdownu“, ale hráči byli tak natěšení na tento trénink a ukázali během krátké doby, že se bruslení nezapomíná. Trenér si hráče otestoval, aby věděl u koho se na co zaměřit. Zájem hráčů o účast na tréninku byl veliký, ukazuje to velký rozsah ročníků (2009-2014) kteří se  zúčastnili. Teď už se těší na led u nás. Než se tak stane, nebudou zahálet a budou se věnovat suché přípravě, kde je mimo jiné i hokejbal v Horních Počáplech.

Jarda Kalla