Ročník 2008/2009 vyhrál mezinárodní turnaj v Salzburku!

46

Poslední předvánoční víkend vyrazila naše 2008/09 na mezinárodní turnaj do rakouského Salzburku, kde startovalo 6 týmů – němečtí Mnichov a Rosenheim, rakouští Linec a Salzburk, který měl tým A a B a náš tým. Do Salzburku jsme vyrazili v sobotu 17. 12. brzy ráno autobusem a zpět domů jsme odjeli druhý den v neděli ihned po turnaji kolem 18-té hodiny, takže do Roudnice jsme dorazili po půlnoci na pondělí.

Hrálo se v krásném areálu hokejové akademie Red Bull na 2 malá hřiště systémem každý s každým 1 x 30 minut. Zajímavostí byly menší branky, než klasické hokejové, o to těžší bylo pro každého střelce dát branku.

Naše mužstvo ukázalo velké kvality a celý turnaj jsme vyhráli bez ztráty bodu, přičemž zejména poslední utkání s celkově druhým Mnichovem mělo vysoké nasazení a velkou diváckou kulisu.

Celkem se tohoto vydařeného víkendu zúčastnilo 18 dětí (na poslední chvíli ještě další 2 přihlášené děti onemocněly) ročníku 2008/09. Kromě samotného turnaje jsme si v sobotu prohlédli muzeum, zvané hangár 7, kde celosvětový gigant energetických nápojů vystavuje závodní auta, formule, akrobatická letadla a jiné zajímavosti ze světa adrenalinových sportů.

Odpolední procházka centrem Salzburku přes vánoční trhy až na místní pevnost Hohensalzburg byla pro naše děti vítaným zpestřením.

img_37771Celkové umístění turnaje

1. Roudnice nad Labem
2. EHC Mnichov
3. Rosenheim
4. Salzburk A
5. Salzburk B
6. Linec