Roudnice byla lepší, ale přesto padla…

27

Roudničtí hokejisté v sobotu 26.11 přivítali na svém ledě lídra soutěže. Diváci tak mohli sledovat souboj prozatím nejúspěšnějších mužstev soutěže, souboj prvního s druhým.

Naši soupeři z Letňan již vědí, že z Roudnice se nevozí body vůbec snadno. Stačí si vzpomenout na loňskou sezonu – tehdy dominantní Letňany ztratily v soutěži jediný bod, a bylo to právě za remízu na roudnickém ledě. V letošní sezóně nás sice již porazili, ale pouze o jedinou branku, a tak se očekávala velká bitva.

Letci dostáli svému jménu a do začátku utkání vlétli ve velikém tempu. Náš tým tento nástup zaspal a jen díky dobře chytajícímu brankaři (Ivo Horák) jsme po prvních pěti minutách prohrávali pouze 0:1. Po obdržené brance se náš tým probral a postupně se dostával do tempa. Roudničtí hráči na své soupeře vyrukoval s nátlakovou hrou, která letňanským neseděla. Náš tým byl v této části zápasu jasně lepší, hrál s chutí a vytvářel si brankové příležitosti. Dvě z nich jsme dokázali proměnit. Hosty jednoznačně podržel brankář Havlas, který naše střelce přiváděl k šílenství. Po dvou třetinách byl stav 2:1 pro Roudnici.

Do poslední třetiny se šlo s cílem přidat ještě nějakou branku a Letce konečně porazit. Bohužel dva slepené góly v rozmezí 45 vteřin (vždy po naší hrubé chybě) pomohly Letňanům k cennému obratu. Hráči našeho týmu to pak v závěru třetí třetiny nezvládali psychicky a nechali se velice často vylučovat a tím se vzdali šance na obrat. Suverénní Letňany se na vítězství v Roudnici nad Labem hodně nadřely a z Roudnice tak vezou dva body.

Roudnice byla v tomto zápase lepší, bohužel se díky zbytečným chybám opět porazila sama.

Roudnice nad Labem – HC Letci 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)