Roudnice je ve finále

26

Ve středu 24. února 2016 bylo na programu odvetné semifinálové utkání. Roudničtí hokejisté v něm porazili Lovosice 6:2. Skóre zápasu otevřeli hosté, když po první třetině vedli 2:0. Domácí ve druhé části vyrovnali, ale Roudničtí se znovu dokázali ujmout dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině hosté přidali další dvě branky a nakonec zvítězili 6:2. Hráči z města nad Labem tak postoupili do finále play-off krajské ligy ústeckého kraje, kde změří síly se Slovanem Louny.

HC Lovosice – HC Roudnice n/L 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Gudera (Cerman, Místecký), 36. Vaněček (Patzenhauer, Verner) – 4. Nenadál (Pavlata), 13. Pokorný (Kuchař, Čichovský), 38. Pavlata (Nenadál, Sailer), 39. Hlavička (Pokorný), 49. Pokorný, 58. Beránek (Veselý).

Sestava HC Lovosice: Vitvar A. (Bursa) – Řežábek, Vitvar O., Kříž, Haken, Verner, Popek – Cerman, Gudera K. ml., Gudera  K. st. – Patzenhauer, Vaněček, Kauschitz K. – Kauschitz R., Místecký, Janča – Krejča.

Sestava HC Roudnice n/L: Kolařík (Folk) – Hlavička, Kašička, Martinec, Kopecký, Tintěra, Richter – Vacek, Kuchař, Pokorný – Sailer, Čichovský, Veselý – Pavlata, Drábek, Nenadál – Beránek.

Ke druhému semifinálovému duelu cestovali roudničtí hokejisté do nedalekých Lovosic. Oba týmy začaly zodpovědně a opatrně a čekaly na chybu soupeře. Ze zápasu uplynulo pouze několik minut, když hostující Kuchař přišel o zuby. Rozhodčí ale nikoho nepotrestal. Ve čtvrté minutě se Radek Pavlata dostal ke kotouči, přihrál Janu Nenadálovi a ten při akci dva na jednoho překonal Vitvara. Hosté se tak ujali vedení 1:0.

Hra se přesouvala ze strany na stranu a oba kluby si vytvářely gólové šance. A ve třinácté minutě se skóre na tabuli měnilo znovu. Domácí faulovali a byli odeslání za katr. Martin Kuchař zpracoval nahrávku od Lukáše Čichovského, nahrál Janu Pokornému a ten prostřelil domácího brankáře. Roudničtí tak navýšili na 2:0. V závěru první třetiny byl hostujícímu Pokornému udělen dvouminutový trest a osobní desetiminutový trest. Hosté ale oslabení ubránili a udrželi čisté konto. Po první části byl stav 2:0 ve prospěch Roudnice.

Druhé dějství začalo lépe pro domácí, kteří hráli aktivněji. A to se jim vyplatilo. V jedenatřicáté minutě Marek Cerman našel dobře postaveného Karla Guderu staršího a ten prostřelil Kolaříka. Domácí tak snížili na 1:2. Stav se měnil znovu o pět minut později. Lovosičtí získali početní výhodu a tu zužitkovali. Vlastimil Patzenhauer vystřelil na Kolaříka, kotouč se od něj odrazil. Před bránou se nejrychleji zorientoval Tomáš Vaněček a puk doklepl do klece hostí. Domácí tak vyrovnali na 2:2.

Hosté se ale nenechali zaskočit a domácím nadělili další gól.
Jan Nenadál posunul kotouč k mantinelu na Radka Pavlatu a ten prostřelil Vitvara. Hosté tak znovu odskočili na 3:2. Atmosféra na ledě začala houstnout. Domácí faulovali a rozhodčí je potrestal dvouminutovým trestem. Roudničtí nabídnutou přesilovou hru využili. Jan Pokorný vyslal puk na modrou čáru, kde stál Miroslav Hlavička a ten propálil domácího brankáře. Hosté navýšili své vedení na 4:2. Tento stav se již nezměnil a po dvou periodách šly týmy do kabin za stavu 4:2 ve prospěch Roudnice.

Třetí dvacetiminutovku zahájili lépe hráči z města nad Labem. Sedm minut po jejím začátku lovil Vitvar puk ze své sítě znovu. Jan Pokorný vystřelil z kruhu a překvapil domácího brankáře. Roudničtí tak zvýšili na 5:2. O chvíli později ujel domácí obraně Martin Kuchař, ale nezakončil, protože byl podražen. Ačkoliv čárový sudí signalizoval trestné střílení, hlavní rozhodčí nakonec udělil pouze dvouminutový trest.

Z přesilové hry uplynulo sotva pár vteřin, když domácí hráč vběhl na střídačku hostí a zezadu napadl Čichovského a Pokorného. Sudí však za tento prohřešek nikoho nepotrestal. Po této šarvátce se znovu pokračovalo ve hře pět proti čtyřem. A hráči Roudnice nabídnutou power-play využili. Lukáš Veselý tečoval střelu obránce. Kotouč se dostal do skrumáže. V té se nejlépe zorientoval Petr Beránek a uklidil puk do klece domácích. Hosté tak navýšili na 6:2. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a Roudničtí tak po výhře 6:2 zaslouženě postoupili do finále.

Autor článku: Soňa Jirásková