Roudnice přehrála Lomnici nad Popelkou

13

V sobotu 16. ledna zavítali na roudnický zimní stadion hráči klubu Lomnice nad Popelkou. A byli to právě hosté, kteří se čtyři minuty po úvodním hvizdu ujali vedení. Domácí se ale nenechali zaskočit.  Nejprve vyrovnali a poté postupně přidali další tři góly. Na začátku třetí třetiny tak vedli 4:1. Hosté v poslední části nadělili žlutomodrým další dva góly a snížili na rozdíl jediné branky. Pět minut před koncem bylo nařízeno trestné střílení, které roudnický Kuchař proměnil a domácí se tak radovali z výhry 5:3.

HC Roudnice n/L – HC Lomnice n/P 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Sailer (Pavlata, Vacek), 20. Čichovský (Kuchař, Pokorný), 33. Pavlata (Tintěra), 42. Kuchař (Vacek, Kopecký), 55. Kuchař – 4. Bednář (Junek, Maryška), 48. Špaček (Syrovátka), 53. Bláha (Syrovátka, Martinec).

Sestava HC Roudnice n/L: Kolařík (Folk) – Hlavička, Richter, Tintěra, Martinec, Vacek, Kašička, Brandejský – Kuchař, Čichovský, Pokorný – Nenadál, Landsdorf, Pavlata – Barcal, Šatra, Kopecký – Drábek, Sailer, Purma – Veselý.

Sestava HC Lomnice n/P: Musílek (Mrázek) – Martinec, Sehnoutka, Červený, Špaček, Vala – Junek, Maryška, Syrovátka L. – Bláha, Syrovátka J., Kotula.

Začátek zápasu se povedl lépe hráčům z Lomnice. Jiří Junek přihrál kotouč Vladimíru Bednářovi a ten bez přípravy propálil Kolaříka. Hosté se tak ujali vedení 1:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění byly pohledné hokejové akce. Domácí vyrovnali v osmnácté minutě, když Radek Pavlata posunul puk na Petra Sailera a ten střelou z mezikruží překvapil Musílka. Domácí tak srovnali na 1:1. O chvilku později se skóre měnilo znovu. Martin Kuchař vyslal kotouč na Musílka, ten ho vyrazil před sebe, puk se odrazil od brusle Lukáše Čichovského a Roudničtí se dostali do vedení 2:1.

V polovině druhé třetiny byli hosté potrestáni dvojnásobným vyloučením. Roudničtí ale tuto příležitost nevyužili a hosté dvojnásobné oslabení ustáli. Skóre se měnilo až sedm minut před druhou sirénou, když Štěpán Tintěra vyslal gumový projektil na hostujícího gólmana. Ten puk vyrazil před sebe, před bránou se rychle zorientoval Radek Pavlata a zvýšil na 3:1 pro Roudnici.

Začátek třetí periody vyšel lépe opět domácím. Ve dvaačtyřicáté minutě našel Michal Vacek dobře postaveného Martina Kuchaře a ten se nemýlil. Modrožlutí tak vedli 4:1. Ale ani tohoto výsledku se hosté nezalekli. V osmačtyřicáté minutě vypálil od modré Michal Špaček a puk zapadl za záda Kolaříka. Hosté tak snížili na 2:4. O šest minut později se Lomničtí radovali znovu. Jakub Syrovátka dojel nahozený kotouč, nahrál ho před branku Davidu Bláhovi a ten se nemýlil. Bílomodří tak snížili na 3:4. Šest minut před koncem se skóre měnilo znovu. Roudničtí rozjeli útočnou akci, ale puk skončil pod nožem obránce Špačka. Rozhodčí hru přerušil a nařídil trestné střílení pro zalehnutí kotouče. To Martin Kuchař proměnil a domácí tak zvítězili 5:3

Autor článku: Soňa Jirásková