Roudnice v semifinále play-off těsně porazila Lovosice

4

V prvním semifinálovém kole play-off krajské ligy Ústeckého kraje přivítala Roudnice na svém ledě sousední Lovosice. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří v šesté minutě otevřeli zápasové skóre. Roudničtí dokázali vyrovnat a poté přidali další gól. Ve druhé třetině padlo na obou stranách pět branek. Ve třetí části se prosadili jednou brankou hosté. Po šedesáti minutách hry byl vyrovnaný stav 7:7 a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, kteří nakonec zvítězili 8:7.

HC Roudnice n/L – HC Lovosice 8:7 sn (2:1, 5:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pokorný (Kuchař, Čichovský), 9. Beránek (Tintěra, Richter), 21. Pokorný (Kuchař, Kopecký), 25. Sailer (Nenadál, Hlavička), 32. Nenadál (Sailer, Hlavička), 36. Sailer (Pavlata, Tintěra), 39. Pavlata (Sailer, Nenadál), rozh. náj. Nenadál – 6. ml. (st.), 22. Janča, 23. Janča (Kauschitz), 25. Patzenhauer (Místecký), 27. Patzenhauer (Popek), 29. ml. (Janča), 47. ml. (Janča).

Sestava HC Roudnice n/L: Kolařík – Hlavička, Brandejský, Kopecký, Tintěra, Martinec, Kašíčka, Richter –  Kuchař, Pokorný, Čichovský –  Sailer, Nenadál, Pavlata – Drábek, Purma, Barcal – Vacek, Beránek, Šatra – Veselý.

Sestava HC Lovosice: Vitvar A. – Kříž, Haken, Vitvar O. – Gudera ml, Cerman, Gudera st. – Kauschitz R., Kauschitz K., Popek – Místecký, Patzenhauer, Janča.

Utkání začalo ve svižném tempu. Hned v úvodu se ve velké šanci se ocitl Nenadál, ale Vitvar jeho střelu vytěsnil ramenem. Hra se přelévala ze strany na stranu. Oba celky bojovaly o každý metr ledu. Zápasový účet otevřel v šesté minutě Karel Gudera mladší, když střelou z mezikruží překonal Kolaříka. Hosté se tak ujali vedení 1:0. Radost Lovosických ale netrvala dlouho.

O necelou minutu později Lukáš Čichovský přihrál Janu Pokornému a ten překvapil Vitvara. Domácí tak vyrovnali na 1:1. Stav na tabuli se měnil znovu o necelé tři minuty později, když Štěpán Tintěra našel dobře postaveného Petra Beránka a ten se nemýlil. Roudničtí se tak ujali vedení 2:1. Do konce třetiny se již nic nestalo a po první části platil stav 2:1 ve prospěch domácích.

Úvod druhé periody vyšel lépe hráčům z města nad Labem. Pouhých sedmnáct vteřin po druhém hvizdu lovil hostující gólman puk ze své sítě znovu. Tentokrát po spolupráci Martina Kuchaře s Janem Pokorným, jenž svou trefou navýšil na 3:1. Hosté své zbraně ale nesložili. Nejprve Jakub Janča snížil na 2:3 a o dvacet vteřin později vyrovnal na 3:3. Roudničtí o dvě a půl minuty později navýšili na 4:3, když Jan Nenadál přihrál Petru Sailerovi a ten uklidil kotouč do klece Vitvara.

Domácí tento stav jakoby uspokojil. Hosté zvýšili tlak a tento tah se jim vyplatil. V rozmezí čtyř minut třikrát skórovali. Za Lovosice se postupně prosadil dvakrát Vlastimil Patzenhauer a jednou Karel Gudera mladší. Hosté tak vedli 6:4. Roudničtí se z této brankové smrště nesesypali a naopak zabojovali. V rozmezí sedmi minut nejprve vyrovnali a poté se ještě dostali do jednobrankového vedení 7:6. Na listinu střelců se zapsali Jan Nenadál, Petr Sailer a Radek Pavlata. Po dvou periodách byl stav 7:6 ve prospěch Roudnice.

Třetí dějství mělo podobný průběh jako dvě předchozí. Oba týmy bojovaly a snažily se přidat další góly. To se podařilo hostujícímu klubu. V sedmačtyřicáté minutě Jakub Janča posunul puk na Karla Guderu mladšího a ten vyrovnal na 7:7. Do konce třetí části se již nic nestalo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch nakonec byli úspěšnější domácí. O vítězství Roudnice rozhodl Jan Nenadál, jenž vsítil vítězný gól. V první sérii semifinále vyřazovacích bojů krajské ligy Ústeckého kraje tak zvítězili hokejisté Roudnice 8:7 po samostatných nájezdech. Série pokračuje ve středu 24. Února od 19:00 hodin v Lovosicích.

Autor článku: Soňa Jirásková