Roudnické dívky „na bedně“

Hokejovému týmu roudnických dívek se podařila sezóna na výbornou. Celkově se umístila na konečném druhém místě v 1. Lize žen (skupina Čechy) a jen trochu štěstí a několik bodíků chybělo k celkovému vítězství a možnosti utkat se v baráži o jedno volné místo v extralize. Nad sílu roudnických hokejistek byl pouze tým Pardubic, se kterým to byla během sezóny asi nejatraktivnější utkání a vždy to bylo drama až do posledních vteřin.

Velkým příslibem do budoucna je věkové složení celého týmu, kdy věkový průměr je těsně pod dvacet let. Tým vedený Antonínem Bláhou a Jiřím Čepkem nastupoval v sezóně v tomto složení:
Dudková, Hromádková – Beránková, Malá, Selicharová, Feixová, Bláhová, Mertová, Simiková, Richtrová, Louthanová, Bergerová, Slavíčková, Vnoučková, Musilová, Hájková, Jirotková, Zalabáková

Jako úspěch lze označit i umístění jednotlivých hráček týmu v celoročních tabulkách ligy. Kdy druhou nejlepší střelkyní soutěže byla Ivana Beránková s celkovým počtem 24 vstřelených branek. Mezi brankařkami se neztratila teprve 13ti letá Denisa Dudková, která byla nejúspěšnější co se týká počtu vychytaných vítězství a to s počtem 11 vyhraných zápasů z 16ti do kterých nastoupila.

O pár slov jsme poprosili kapitánku HC Roudnice n. L. Terezu Bláhovou:

„Touto cestou bych ráda poděkovala celému svému týmu holek, kde se nám letos sešla opravdu výborná parta, trenérovi Jirkovi Čepkovi, vedoucímu týmu Antonínu Bláhovi, zdravotnici Nadě Labské za jejich výborný přístup k nám všem. Velký dík patří i rodičům a fanouškům, kteří nám celou sezónu fandili.“

V neposlední řadě děkuji také celému klubu HC Roudnice nad Labem za podmínky, které nám vytváří.

Tomáš Dudek – sekretář klubu