Roudnické hokejistky v Číně

V letošní sezóně na podzim odehrál náš tým žen dvě přátelská utkání na domácím ledě s výběrem Číny. Díky tomu se podařilo vedení klubu navázat spolupráci s panem Josefem Zajícem (dlouholetým hráčem a kapitánem Kladna). Pan Zajíc spolupracuje s čínským hokejem při pořádání hokejových akcí. Koncem února přišla nabídka pro dvě vybrané dívky z našeho týmu podívat se na 14 dní do Číny.

Na tento pobyt, který kompletně hradila čínská strana, vyrazila reprezentovat Roudnici n. L. Kamila Richtrová a Kateřina Bergerová. Poprosili jsme Kamilu, aby nám popsala opravdu bohatý program:

„Letěly jsme přímou linkou do Pekingu a cesta trvala asi 10 hodin. První den jsme v podstatě dospávaly časový posun a byly se podívat na univerzitě, která nás do Číny pozvala. Byl to obrovský areál ve velikosti malého města a je to největší univerzitní komplex na území Číny. Zrovna tam dostavěli novou hokejovou halu a náš tým jí svým v pořadí čtvrtým utkáním otevíral.“

„Každý den jsme trénovaly 1,5 hodiny a k tomu jsme během celého pobytu odehrály celkem 5 utkání s domácím výběrem Číny. Do toho jsme absolvovaly spoustu výletů. Prvním výletem byla Velká čínská zeď. Prošly jsme okruh o délce asi 4km. Vzhledem k počtu schodů to bylo to dost náročné, ale opravdu krásné. Ani fotky nedokážou zachytit tu nádheru. Odpoledne jsme navštívily klasické místní trhy. Všude spoustu lidí, zvláštního exotického jídla a vůní.“

„Další výlet byl do Zakázaného města, bylo to neuvěřitelné. Nádherně zdobené domy a chrámy, na každém rohu hlídač, který sledoval obrovský dav mačkajících se turistů. Následovala návštěva Summer palace, který leží na ostrově uprostřed jezera a zde na nás dýchla atmosféra typicky čínské architektury.“

„Po posledním tréninku jsme byly pozvány na univerzitu na představení jejich tradičního bojového tance (umění) jménem wushu. Bylo to opravdu zajímavé. Po představení jsme jely na českou ambasádu a cestou jsme pozorovaly moderní mrakodrapy a krásné stavby Pekingu.“

„Byla to přesně ta Čína, kterou jsme si představovaly. Krásný výlet a úžasná životní i hokejová zkušenost“

Vedení roudnického klubu je hrdé na svoje hráčky a děkuje jim za výbornou reprezentaci roudnického hokeje i města.

Tomáš Dudek – sekretář klubu