Roudničtí nejmladší hokejisté na zkušené v Praze. Soupeř HC Sparta Praha.

Roudnický hokejový potěr (ročník 2011 a mladší) vyrazil v sobotu 3. 11. k dalšímu hokejovému zápasu. Tento přátelský zápas je součástí několika konfrontací hokejových přípravek v minihokeji. Hostitelské role se ujal tým HC Sparta Praha. Roudnický hokejový potěr tedy poprvé zavítal do velké hokejové arény.

Hokejový mač nejmenších hokejistů obou týmů byl výborný zápas. Za náš tým se zápasu účastnily ročníky 014,013,012, 011(pouze ty co začali loni v září. Trenéři Sparty s účastí začínajících hráčů ročníku 011 neměli problém. Do zápasu zasáhli tyto hráči:

6 hráčů 2011
František Jinek, Krištof Kleibl, Vojta Přibík, Marek Řeháček, David Čichovský, Eva Louthanová./nehrála/

4 hráče 2012
Filip Janda, Olda Turek, Seba Balek, Martin Žitník.

10 hráčů 2013
Boh.Jinek,Maty Jambor, Boris Sekera, David Klíma, Petr Vorlíček, David Hnát, Tobík Veltruský, Lukáš Pavelka,Tom Klement, Luky Klement.

1 hráč 2014
Šimon Kraus, který hrál výborně

Celkem se zápasu účastnilo 20 dětí + celý trenérský tým (Petr Vorlíček, David Hnát, Vojta Sekera, Láďa Klíma, Tomáš Veltruský)

Trenérský tým předvedl skvělou spolupráci – jednotlivé útoky namíchal, vždy 2011 a k ní tři 2013. Celý zápas se hrál na 90 minut + dvě 5 minutové přestávky. Děti byly plné elánu a bojovaly do poslední minuty zápasu. Zápas pískal trenér Sparty pan Víťa Zikmund, trenérská ikona mládežníků Sparty.

Utkání Sparty a našich Lvíčat proběhlo ve velmi slavnostním duchu, děti i rodiče byli velice spokojeni, hlasitě se fandilo a i hráči na střídačkách byli v pěkném varu. Přátelské prostředí na Spartě bylo umocněno i tím, že nám půjčili brankáře z 2. tř. Káju Šimůnka, kterému se při jeho hokejových začátcích ve Velkých Popovicích věnovala nynější trenérka našich lvíčat Jitka Holá. Kája Šimůnek roudnickým s radostí pomohl. Byl skvělý v brance a moc si to s našim týmem užíval, byl nesmírně pyšný, že své bývalé trenérce může pomoci. Rodiče malých borců se skvěle bavili a moc se nasmáli tomu, co jim ti malí borci na ledě předvedli za akce.

Celý výlet do Prahy hodnotí trenérský tým jako úspěšný. Spokojenost rodičů i dětí + velká bojovnost a chuť do hry našich Lvíčat s vzájemnou soudržností v kolektivu rodičů i dětí byla skvělá.
Jediným nedostatkem byla hra našich hráčů v tréninkových dresech. Do dalšího přátelského zápasu již snad i tento tým bude hrát ve svých nových dresech a bude tak prezentovat svůj oddíl a své město.

Další přátelská utkání mají lvíčata domluvené s HC Slávií Praha, HC Letci Letňany a HC Neratovice