Roudničtí nejmladší hokejisté vyrazili do zahraničí

Roudnický hokejový potěr (ročník 2008 a 2009) vyrazil v sobotu 26.11. k mezinárodnímu měření hokejových dovedností do německého městečka Kurort Jonsdorf proti místním Jung Panther. Oba ročníky odehráli utkání se stejnými ročníky Jung Panthers.

Kdo je Jung Panther? Je to mladý tým z přibližně stejně velkého města Kurort Jonsdorf, který úzce spolupracuje s hokejovým týmem v krajském městě Zittau (DE), HC Varnsdorf a Bílí Tygři Liberec. Jedná se tedy o velice podobný tým jako náš hokejový klub.

Po dlouhé době to bylo srovnání nejmladších roudnických hokejistů se zahraničním týmem stejně starých dětí. Roudnická mládež si tentokrát porovnala své hokejové dovednosti s německým týmem.

Porovnání dopadlo jednoznačně lépe pro hokejovou mládež z Roudnice. Všechny zápasy skončili výraznou výhrou HC Roudnice. V těchto věkových kategoriích se nehraje na výsledky, nebudeme je tedy přesně uvádět. Je však nutno říci, že si je naše hokejové naděje pamatují a rádi je oznamují svým kamarádům.

Předvedená hra našeho týmu je dobrým příslibem pro náš hokejový klub a ukazuje na kvalitní práci realizačních týmů těchto kategorií. Tyto ročníky mají chuť si hrát a učit se. Všichni jsme zvědaví, jak si povedou ve zbytku hokejové sezóny.

Vzhledem k přijatelné dojezdové vzdálenosti do města Kurort Jonsdorf, navázal náš klub s místním klubem Jung Panther spolupráci. Tým Jung Panther spolupracuje KS ČSLH Libereckého kraje. Mužstva jako Liberec, Drážďany, Chemnitz jsou pro nás v této věkové kategorii neznámé. Turnajová konfrontace s nimi bude pro náš klub velice zajímavá.

Tým Jung Panther, ročník 2009 jsme již pozvali na náš Vánoční turnaj, který se koná 28. 11. 2016.

HC Roudnici nad Labem v zahraničí reprezentovali:

Ročník 2009

Trenér:
M. Hlavička, vedoucí mužstva – M.Mynyříková

Hráči a hráčky:
V. Schöllová, M. Kohl, M. Čepková, A. Mynaříková, D. Fengl, T. Rybář, M. Sklenář, M. Hoření, A. Dlouhý, J. Kühnel

Ročník 2008

Trenér: