Roudničtí starší žáci získali zlato!

Roudnický hokejový klub ve spolupráci s ČSLH uspořádal ve dnech 25. – 27. března 2016 mezinárodní hokejový turnaj pro starší žáky. Víkendového turnaje se zúčastnily týmy HC Roudnice, HC Draci Bílina, HC Děčín, SK Kadaň, HC Sparta Praha a nechyběli ani zahraniční soupeři z německého Mannheimu a švédského Skogsba. Roudničtí žáci vytvořili tým společně s hokejisty Litoměřic a pod hlavičkou roudnického klubu získali zlaté medaile.

Před turnajem nebylo pro trenéry jednoduché dát dohromady sestavu. Vzhledem k účasti některých hráčů a hráček v reprezentačních výběrech, museli koučové doplnit tým o šest hokejistů ročníku 2004. A jak se později ukázalo, tato volba vyšla trenérovi Martinu Tvrzníkovi na výbornou.

Turnaj byl hrán systémem, kdy každý hrál s každým. Mužstva umístěná na prvním a druhém místě po základní části hrála finále, celky na třetím a čtvrtém místě poměřily síly o bronzovou příčku. V pátek Roudničtí sehráli tři zápasy. Nejprve vyzvali sportovní klub Kadaň, který přestříleli vysoko 12:2. A úspěšní byli i v klání proti Děčínu, který porazili 6:2. Modrožlutým se dařilo i proti Bílině, kterou přehráli5:1.

V sobotu odehráli žlutomodří dva duely. Nejprve se utkali s pražskou Spartou. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a z vítězství 2:1 se nakonec radovali hokejisté z hlavního města. Souboj proti německému Mannheimu ovládli domácí, když zvítězili 5:1.

V neděli modrožlutí měřili síly se švédským týmem Skogsbo. Body za výhru 2:1brali hokejisté z města nad Labem a po pěti výhrách a jedné prohře si zajistili účast ve finále. V souboji o první místo na sebe narazili hokejisté Roudnice a Sparty. Zápas byl velmi vyrovnaný. Ve finálovém utkání padl pouze jeden gól a to do sítě Pražanů. Roudničtí žáci za výhru 1:0 získali zlaté medaile.

Zápasové výsledky:

HC Roudnice – SK Kadaň 12:2

Branky a nahrávky: Hamršmíd (Čichovský), Hamara (Čichovský), Klepetko (Krocker), Krocker (Lečbych), Hamršmíd (Čichovský), Čichovský (Hamara), Lečbych (Klepetko), Hamara (Bečvařík), Vízner (Hamršmíd), Čichovský (Hamr), Hamršmíd (Čech), Hamršmíd (Gregor).

HC Roudnice – HC Děčín 6:2

Branky a nahrávky: Krocker (Klepetko), Krocker, Lečbych (Čichovský), Hamara (Čichovský), Čech (Čichovský), Vízner.

HC Roudnice – HC Bílina 5:1

Branky a nahrávky: Hamara (Čichovský), Hamršmíd (Čichovský), Hamara (Čichovský), Čichovský (Hamršmíd), Čech (Hamr).

HC Roudnice – HC Sparta 1:2

Branky a nahrávky: Hamara (Hamršmíd).

HC Roudnice – Mannheim 5:1

Branky a nahrávky: Čech, Čech (Kříž), Krocker, Kříž (Čichovský), Bartoníček (Čichovský).

HC Roudnice – Skogsbo 2:1

Branky a nahrávky: Čech, Lečbych (Krocker).

HC Roudnice – HC Sparta Praha 1:0

Branky a nahrávky: Čichovský (Klepetko).

Sestava HC Roudnice:

Brankář: Josef Sluka

Obrana: Marek Vízner, Jiří Čepek, Kateřina Bergerová, Radek Sluka, Bečvařík Filip, Gregor Petr, Marcin Jakub. Útok: Benedikt Klepetko, Pavel Lečbych, Tomáš Kříž, Tomáš Hamara, Marek Čichovský, Jan Hamršmíd, Marek Krocker, David Hamr, Matěj Čech a Jiří Bartoníček.

Konečné umístění:

1. HC Roudnice

2. HC Sparta Praha

3. HC Mannheim

Nejúspěšnější hráči:

Nejlepší brankář turnaje Josef Sluka (HC Roudnice)

Nejlepší obránce turnaje Gregor Petr (HC Roudnice, ročník 2004)

Nejlepší střelec turnaje Jan Hamršmíd (HC Roudnice, ročník 2004)

Nejproduktivnější hráč turnaje Marek Čichovský (HC Roudnice)

Ohlasy po zápase:

Vladimír Čichovský, trenér HC Roudnice:

„Pro mě osobně je to veliké vítězství. Skoro všechny hráče jsem viděl hrát po celou sezónu a musím přiznat, že jsem jim moc šancí nedával. Většinou hrají sami na sebe, nechce se jim hrát celoplošný a týmový styl hry. O to více jsem rád, že všichni dali na mé doporučení a hráli to, co jsem od nich chtěl. Všichni makali na 100%, celá pětka bránila – útočila, útočníci se tlačili do brány a nahrávali si. Všichni táhli za jeden provaz. V bráně jsme měli bezchybného Pepu Sluku, obraně dominoval jeho bratr Radek Sluka a celé mužstvo táhl od výhry k výhře Čichovský. Nerad bych jmenoval další hráče, protože bych na někoho mohl zapomenout a to bych nerad. Je to skvělý tým, který ukázal, že hokej hrát umí.“

Josef Sluka, brankář HC Roudnice:

„Výhry na začátku turnaje mě nakoply. Prohra se Spartou ve skupině mě strašně mrzela, měl jsem i slzy v očích, ale pak jsem se z toho vyspal a rozhodl jsem se, že už nic nepustím. Kluci mi strašně pomohli. Blokovali hráče, padali do střel. Výhra nad Spartou ve finále je nádherná. Ještě, že to tam Čiči (Čichovský) trefil.“

Autor článku: Soňa Jirásková