Roudničtí vezou výhru z Lovosic

36

2. ledna 2016 změřili hokejisté Roudnice síly s nedalekými Lovosicemi. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se velmi rychle ujali dvoubrankového vedení. Hosté se ale nenechali zastrašit a postupně Lovosické dotahovali. Po druhé třetině byl stav 4:4. Obrat nastal v závěru třetí části, když Roudničtí v rozmezí pěti minut čtyřikrát skórovali. Utkání skončilo výhrou Roudnických 8:4.

HC Lovosice – HC Roudnice 4:8 (3:2, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 1. Gudera ml. (Rusý), 1. Místecký, 19. Kauschitz R. (Kauschitz K.), 37. Cerman (Gudera ml.) – 15. Pavlata (Pokorný), 17. Pokorný (Kuchař), 29. Vacek (Kašička, Hlavička), 30. Drábek, 55. Pavlata, 55. Drábek (Vacek, Martinec), 56. Nenadál (Sailer, Tintěra), 60. Pokorný (Čichovský).

Sestava HC Lovosice: Bursa (Vitvar A.) – Řežábek, Vitvar O., Kříž, Černý, Verner, Rusý, Haken – Gudera ml., Gudera, Cerman – Vaněček, Kauschitz K., Kauschitz R. – Místecký, Patzenhauer, Popek – Krejča, Krýsl.

Sestava HC Roudnice: Kolařík (Folk)Hlavička, Kopecký, Tintěra, Purma, Martinec, Brandejský – Kuchař, Pokorný, Čichovský – Nenadál, Pavlata, Sailer – Vacek, Kašička, Barcal – Drábek.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Již v první minutě poslal Lovosice do vedení Karel Gudera ml. A domácí se tak ujali vedení 1:0. Skóre na tabuli se měnilo znovu o pouhých sedmadvacet vteřin později, když Lukáš Místecký procedil kotouč za záda Kolaříka. Žlutomodří se tak ujali vedení 2:0. Tento stav se ale Roudnickým příliš nezamlouval. V patnácté minutě zavelel k obratu Radek Pavlata, jenž po přihrávce od Jana Pokorného snížil na 1:2. O chvilku později našel Martin Kuchař dobře postaveného Jana Pokorného a ten se nemýlil. Hosté tak srovnali na 2:2. Ale ani tento stav nebyl konečný. Minutu před první sirénou vyzval Kurt Kauschitz ke skórování Radka Kauschitze a domácí se opět ujali vedení 3:2.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, kteří útočnou akci zakončili úspěchem. Libor Kašička posunul kotouč na Michala Vacka a ten střelou z mezikruží překonal Vitvara. Hosté tak znovu srovnali na 3:3. O minutu později lovil domácí brankář kotouč ze své klece znovu. Tomáš Drábek našel volné místo a překvapil Vitvara. Hosté se tak ujali vedení 4:3. Hra se přelévala ze strany na stranu. Tři minuty před druhou přestávkou zaútočili domácí znovu. Karel Gudera ml. přihrál do jízdy Marku Cermanovi a ten svou šanci využil. Lovosičtí tak srovnali na 4:4. Do konce druhé třetiny žádný další gól nepadl a oba kluby šly do šaten za stavu 4:4.

Ve třetí periodě začaly branky padat až v posledních pěti minutách. A všechny góly padly do sítě Lovosic. Gólovou smršť odstartoval v pětapadesáté minutě Radek Pavlata. Roudničtí tak zvýšili na 5:4. O necelou půlminutu později odskočili hosté znovu. Michal Vacek nahrál Tomáši Drábkovi a ten se nemýlil. Roudničtí tak vedli 6:4. Lovosičtí kapitulovali znovu o minutu později. Petr Sailer posunul kotouč Janu Nenadálovi a ten propálil domácího brankáře. Hosté se tak dostali do tříbrankového vedení 7:4. Ale ani to jim nestačilo. Další gól přidal v poslední minutě Jan Pokorný, který zpracoval přihrávku od Lukáše Čichovského. Hosté tak navýšili na 8:4. Tento stav se již nezměnil a body za výhru 8:4 putovaly do města nad Labem.

Autor článku: Soňa Jirásková