Starší žáci přivezli stříbrné medaile

Naši starší žáci se v sobotu 30. 3. zúčastnili v Neratovicích novinky v podobě multi sportovního turnaje. Pro všechny to bylo něco nového, ale zároveň zajímavého a lákavého. K našemu hlavnímu sportu, tedy lednímu hokeji, přidali pořadatelé ještě fotbal a basketbal. Je to nová myšlenka Českého hokeje, připravit dvakrát do roka pro děti turnaje i s jiným druhem sportu, než je lední hokej. Turnaje se účastnily tři  týmy a to domácí Neratovice, Energie Karlovy Vary a náš tým HC Roudnice nad Labem.

Začátek turnaje proběhl v tělocvičně neratovického gymnázia a to na dvou hřištích. Na jednom hřišti bojovalo naše družstvo ve fotbale a na druhém v basketbale. Prvním soupeřem byli Neratovice a zde jsme ve fotbalu i basketbalu jednou remizovali a jednou prohráli. S druhým soupeřem z Karlových Varů jsme v basketbalu jednou vyhráli a jednou remizovali a ve fotbale jsme oba zápasy prohráli. Celkově jsem jak v basketbale tak i fotbale obsadili druhá místa.

Po tělocvičně následoval přesun na zimní stadion a s každým soupeřem nás čekali dva zápasy v ledním hokeji. V první kole jsme porazili Neratovice 1:0 a prohráli s Karl. Vary 1:6. V druhém kole jsem remizovali s Neratovicemi 3:3 a porazili Karl. Vary 3:0. A i v hokejovém turnaji jsme obsadili druhé místo. V celkovém součtu všech sportů se vítězem multi turnaje stal domácí výběr Neratovic, druhé místo obsadilo naše družstvo HC Roudnice n. L. a na třetím místě skončil tým Karlových Varů.

Za všechny předvedené výkony si naše děti zaslouží velkou pochvalu a je vidět, že jejich sportovní nadání se projevuje i v jiných disciplínách než jen v ledním hokeji.

Tomáš Dudek – sekretář klubu