Velký úspěch ročníku 2008 na dalším mezinárodním turnaji

Vloni v prosinci jsme se zúčastnili prvně mezinárodního turnaje v Salzburku, který jsme vyhráli. Letos jsme se vydali na východ on našich hranic, do slovenského města Nitra, která pořádala turnaj ročníku 2008 za účasti 5-ti mužstev na malé hřiště 3 hráčů v poli + brankář. Opět se ukázalo, že naše malé naděje se nezalekly zvučných jmen soupeřů a úspěšně reprezentovaly náš klub.

Do Nitry jsme vyrazili v sobotu v 9,00 hod, abychom kolem 15. hodiny přijeli na hotel. Po ubytování jsme se vydali do centra města na malou procházku, kde jsme navštívili mj. i vánoční trhy. Večerku jsme si naplánovali na 20,30 hod., protože nás čekal v neděli brzký budíček, a to v 6,00 hod., protože první zápas byl naplánován již na 8,00 hod.

HC Roudnice n/L – Slovan Bratislava 8:1

Se soupeřem zvučného jména jsme vůbec nezalekli a ve velmi svižném tempu jsme soupeře jasně přehráli. Velmi dobře nám zachytaly obě brankářky a naopak naši střelci se velmi činili. Jediný gól jsme dostali až za stavu 7:0, takže vstup do turnaje nám vyšel parádně.

HC Roudnice n/L – HK Poprad 5:7

Přestože jsme vedli 4:2, tak jsme během pár minut zbytečně ztratili vedení a prohrávali 4:6. Druhou polovinu zápasu jsme mocně tlačili soupeře před jejich brankou, ale bohužel jejich veliký brankář odrážel všechny naše střely a vyrovnat se nám bohužel nepodařilo.

HC Roudnice n/L – Gladiators Trnava 12:1

Soupeř nám nekladl žádný odpor a v tomto zápase jsme si vyzkoušeli i různé herní situace.

HC Roudnice n/L – Agility Nitra 6:2

Boj o konečné druhé místo byl dlouho vyrovnaný, až pak jsme vedení strhli na svoji stranu a výsledek jsme postupně navyšovali.

Celkové pořadí:

1. HK Poprad
2. Roudnice nad Labem
3. Nitra
4. Slovan Bratislava
5. Gladiators Trnava

Reprezentovali nás: Kušinová, Schöllová – Malý M., Malý V., Fengl, Adelt, Knotek, Minaříková, Sklenář, Čepková, Panešová, Berger

Trenéři: Matička, Malý

Tato zahraniční mise roudnického hokeje byla realizovaná díky finančních příspěvků z dotačních titulů města Roudnice nad Labe a Ústeckého kraje.