Vítězné tažení A týmu Roudnice nad Labem

,,HC Roudnice je Přeborníkem Ústeckého kraje“

1. 1.finálový zápas: Sobota 5. 3. 2016

HC Roudnice –  HC Slovan Louny 8:6

(HC Roudnice se ujala vedení v sérii 1:0.)

Oba týmy se velice dobře znají, utkaly se už posedmé v sezóně. Tým z Loun během sezóny prošel velikou obměnou. HC Slovan Louny postupně doplnili kádr hráči ze zkušeností z 1. a 2. ligy. Poslední čtyři utkání tak vyšly lépe mužstvu z Loun. Hráčský kádr Roudnice se od začátku sezóny nezměnil.

Louny odstartovaly 1. finálový zápas skvěle. Soupeř se poprvé prosadil už v osmé vteřině. Když pak na začátku třetí minuty přidal druhý gól ještě Kousek, vypadalo to s domácími zle. Jenže ti se nepoložili. Naopak. Třemi brankami skóre otočili a v 12. minutě šli dokonce do vedení. Hostům se však podařilo srovnat, takže po první siréně byl stav nerozhodný. Hostující tým pak Roudnickým znovu odskočil o dva góly, jenže ti stačili ve 37. minutě alespoň snížit Pavlatou. V polovině poslední třetiny srovnal Sailer, a i když si hosté ještě jednou vzali vedení zpět, závěr patřil jednoznačně domácím. Nejprve v 56. minutě vyrovnal Sailer, pak se prosadil Kuchař a v poslední minutě potvrdil výhru do prázdné brány Pavlata.

Sestava Roudnice: Kolařík – Kašička (od 21. Purma), Hlavička, Tintěra, Richter, Kopecký, Martinec – Čichovský, Pokorný, Kuchař – Pavlata, Nenadál, Sailer – Drábek, Vacek, Beránek.

1. 2.finálový zápas: Středa 9.3. 2016

HC Slovan Louny – HC Roudnice   3:4

(HC Roudnice vyhrála i druhy finálový zápas v play off nejvyšší krajské soutěže Ústeckého kraje a oprávněně se radovala z titulu Přeborník kraje)

Druhý finálový zápas začaly oba týmy velice opatrně. Louny začaly velkým tlakem, ale hostující Kolařík v brance Roudnice svůj tým skvěle podržel a svými zákroky přiváděl domácí útočníky k šílenství. Roudničtí počáteční tlak domácího mužstva přečkali a postupně začali ohrožovat domácí branku. Na konci 1. třetiny – 1 vteřinu před zazněním sirény, se u branky domácích poprvé prosadil Kuchař a Roudnice vedla 0:1. Druhá třetina vyšla opět lépe hostům z Roudnice, která se postupně brankou Balcara a Sailera ujala vedení 0:3. Průběh druhé třetiny se s ubývajícím časem vyostřoval což nejvíce v osobních soubojích pocítili benjamínci v týmu Roudnice Lukáš Čichovský a Martin Kuchař. Zákroky na hráče Roudnice však nechali hlavního rozhodčího chladným. Třetí třetinu začali domácí hráči velkých tlakem. Dobrý pohyb domácích útočníků, tak nutil hostující hráče k drobným faulům. Za jeden takový zákrok dostal hostující Drábek 2 minuty a za údajné zdržování ještě osobní 10 minutový trest. Celá situace se ještě přiostřila, když obsluha trestné lavice upozornila hlavního rozhodčího na hlasité protesty vyloučeného hráče. Rozhodčí nato udělil ještě další 10 minutový trest a poslal Drábka do kabin, ten toto rozhodnutí neunesl a napadl obsluhu trestné lavice.  Toto vyloučení odstartovalo veliký tlak domácích, kteří postupně 3x překonali dobře chytajícího Kolaříka a stav utkání vyrovnali na 3:3. Tímto stavem utkání v základní hrací době skončilo. Na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich za Roudnici s přehledem skórovali Sailer, Pavlata a Balcar. Lounským hráčům se Kolaříka podařilo překonat pouze jednou. Vítězným zákrokem, tak Kolařík odstartoval radostné šílenství hráčů z Roudnice.

Kapitán týmu Richter, tak mohl z rukou zástupce ČSLH p.Štveráka převzít pohár pro Přeborníka Ústeckého kraje.

• Sestava Roudnice: Kolařík – Kašička, Hlavička, Tintěra, Richter, Martinec, Pavlata – Čichovský, Pokorný, Kuchař – Sailer, Drábek, Balcar – Veselý, Vacek, Beránek.