Vyrovnaný zápas, přesto bod domů nevezeme

9

Roudničtí v  sobotu 2.12 odjeli k dalšímu mistrovskému zápasu KPM, tentokrát do nedalekého Mostu. Tento tým byl před zápasem, vzhledem k jeho postavení v tabulce jasným favoritem. Náš tým šel do zápasu s velkým odhodláním. Do zápasu jsme vstoupili bojácně. Domácí tým se však brzy ujal vedení. Postupem času jsme hru vyrovnali. Hra se přelévala na obě strany. Ve druhé třetině se nám podařilo v přesilovce vyrovnat.

Soupeř však záhy strhl vedení opět na svou stranu a do konce třetiny navýšil vedení na 3:1. Náš tým se nevzdával a bojoval. I když domácí vstřelili branku na 4:1, naši kluci makali a věřili, že dokážeme urvat nějaký bod. Podařilo se nám snížit na 4:3, za tohoto stavu nám nebyl uznána regulérní branka a to nás malinko srazilo na kolena.

V zápase nás držel výborným výkonem brankář I. Horáka. 6 min před koncem se podařilo soupeři z protiútoku navýšit vedení na 5:3, na což jsme již nedokázali odpovědět. Hráli jsme na dvě obrané dvojice a tři útoky. Od konce druhé třetiny jen na 8 útočníků. Celý zápas měl velké tempo a domácí dokázali ušetřit více sil na závěr zápasu díky střídaní tří lajn. Konečný výsledek 6:3 neodpovídá průběhu zápasu. Remíza by byla spravedlivá s ohledem na jeho vývoj.

HC Mostečtí lvi – HC Roudnice 6:3 (1:0/2:1/3:2)

Branky: Pokorný (Vacek), Nenadál (Lauko), Pokorný (Kuchař, Husák)