Základní část je již minulostí

4

Roudničtí hokejisté během druhého únorového víkendu odehráli dva zápasy. V obou utkáních jsme byli o něco lepším týmem, bohužel do tabulek KPM jsme si připsali pouze jedno vítězství.

Utkání se hrálo na hranici pravidel a hráče muselo bolet. Trestná lavice domácích i soupeřů byla často obsazená. Rozhodčí rozdal celkem 54 trestných minut. Vyloučení kouskovalo hru, která vyhovovala hostům z Kadaně. Naši hráči si během 1. třetiny vytvořili několik tutových šancí, bohužel žádnou se jim nepodařilo proměnit. Do vedení šel ve druhé třetině soupeř. Jak jinak než v přesilové hře. Třetí dějství utkání režírovaly střídavě oba dva celky. V 43. minutě třetí třetiny o sobě dalo vědět duo Pokorný, Kuchař. Jejich souhra vedla k vyrovnávací brance, která potěšila domácí fanoušky. V 54 a 55. minutě ukázali hráči Roudnice co v nich je. Během těchto dvou minut vstřelili dvě branky. Po vypjaté bitvě svítil na výsledkové tabuli stav 3:1 pro domácí tým.

HC Roudnice nad Labem – HC Kadaň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky:
Kuchař (Pokorný), Barcal (Kopecký), Purma (Nenadál)

V neděli náš tým odcestoval do Loun, kde na stařičké a studené hale odehrál poslední mistrovské utkání základní části KPM Ústeckého kraje. Cílem našeho týmu bylo potvrzení 1. místa. Pro naplnění cíle bylo potřeba získat alespoň jeden bod.

Naši hráči vstoupili do utkání velice dobře. Zatlačili jsme soupeře k jejich bráně a již ve 3 minutě se nám podařil vstřelit 1.branka. Po této brance náš tým malinko ubral na aktivitě. Lounští hráči se nadechli a hru postupně vyrovnávali. Celkem pěkné utkání bohužel v 2/2 zápasu opět ovlivnil hlavní rozhodčí – nechal za sebe totiž rozhodovat rozhodčího v časomíře. Naši hráči začali být nervózní. Soupeř toho plně využil a začal proměňovat sólové úniky, které pramenili z našich chyb a vyklizení středního pásma. Dvě minuty před koncem utkání jsme prohrávali 6:4. V závěru jsme ještě zkoušeli i hru bez brankáře, vstřelili jsme i branku na 6:5, ale vyrovnávací gól se nám i přes velký tlak již nevstřelit nepodařilo.

HC Louny – HC Roudnice 6:5 (1:2, 0:1, 5:2)