Japonky v Roudnici

66

Díky výborné spolupráci vedení zimního stadionu a ČSLH se opět podařilo dostat do Roudnice reprezentační hokej. Tentokrát k nám zavítala, v hokejovém prostředí, poměrně exotická návštěva. V rámci soustředění před účastí na evropském poháru si náš zimní stadion vybrala japonská reprezentace žen do 16ti let. Tento tým tu během deseti dní přípravného kempu sehrál celkem pět utkání. Všechna utkání měla svou kvalitu a hokejové dovednosti Japonek museli některé diváky hodně překvapit. První utkání sehrály s výběrem české ženské extraligy a poradily si s ním v poměru 8:2. K následujícím třem utkáním se jim za soupeře postavil stejně starý reprezentační výběr Česka s výsledky 3:4, 1:0 s.n., 4:5 ze strany Japonek. Zde patří velký dík vedení Města Roudnice n. L., které poskytlo dary nejlepším hráčkám na obou stranách při každém utkání. Zároveň byli přítomni starosta a místostarostové na každém utkání jak o předávající cen.

Poslední utkání kempu patřilo místním holkám z HC Roudnice n. L., které Japonky vyzvaly k měření sil. Roudnické holky se nezalekly zvučnějšího soupeře a po obětavém výkonu odešly sice poraženy 0:6, ale se vztyčenou hlavou. Sestava: Hromádková, Krejcárková – Horáková, Richtrová, Bergerová, Mertová, Bláhová, Černá, Louthanová, Dudková, Selicharová, Malá, Hájková

Pro roudnická děvčata to byla tečka za poměrně vydařenou sezónou, kdy holky obsadily třetí místo v 1. lize žen.

Zajímavostí a příjemným zjištěním byla přívětivost, slušnost a vlídné chování tohoto týmu japonských děvčat. Hodně lidí a týmů by si z nich mohla vzít příklad.

Další poděkování patří řediteli ZŠ Karla Jeřábka p. Vičlovi za vstřícnost a ochotu při domlouvání pronájmu tělocvičny pro Japonky.