Ženy HC Roudnice nad Labem jsou extraligové!

To, co se nepodařilo v loňské sezóně, vyšlo letos. Ženský tým HC Roudnice se po famózní sezóně postupují do vysněné nejvyšší soutěže.

V základní skupinové části 1. ligy žen skupiny A vyhrály ženy HCR všech 20 mistrovských zápasů s impozantním skóre 197:24 a o přímý postup si to rozdaly s vítězem moravské části 1. ligy skupiny B – HC Bobři Valašské Meziříčí, hrané na 2 vítězné zápasy.

První utkání se hrálo 16. 3. na ledě HC Roudnice a domácí v bouřlivé atmosféře téměř 300 diváků zvítězili 5:1.

Druhé utkání se hrálo 23. 3. na ledě Bobrů opět ve vynikající a bouřlivé atmosféře a i v tomto duelu nakonec byly úspěšné ženy z Roudnice při výhře 4:2 a tedy celkovému vítězství 2:0 na zápasy.

Příští sezónu čeká roudnické hokejistky pobyt mezi elitou ženského hokeje.

Ještě před začátkem nové sezony dostaly ženy HCR pozvánku na elitní mezinárodní turnaj do Berlína, který si holky mohly vyzkoušet již vloni, ale letos tam pojedou již jako extraligový tým a doufejme i posílený tým, aby se ženský hokej mohl dobře presentovat jak v na evropském poli, tak i aby HCR byl štikou v extralize.