26

HC Bílí Tygři Liberec ženy – HC Roudnice ženy 6:8 (2:0, 3:1, 1:7)

Branky a nahrávky:

2. Forejtová, 12. Hornická, 26. Forejtová, 37. Sýkorová, 38. Sýkorová, 47. Sýkorová – 40. Bednářová (Richtrová), 42. Pejšová, 45. Pejšová (Horáková), 45. Černá (Richtrová), 51. Černá, 55. Černá (Bergrová), 55. Černá (Richtrová), 58. Feixová (Černá, Bednářová).

Do utkání vstoupily lépe hráčky Liberce, když ve druhé minutě otevřela skóre Dominika Forejtová. Další zásah do roudnické klece přidala v jedenácté minutě Karolína Hornická a Tygřice vedly 2:0. Také ve druhém dějství se také více dařilo domácím. Za ty se postupně prosadila Dominika Forejtová a dvěma brankami Karolína Sýkorová. Za hostující celek snížila Zuzana Bednářová. Po dvou třetinách šly hráčky do kabin za stavu 5:1 pro Liberecké.

Do třetí dvacetiminutovky jakoby nastoupil jiný tým. Daniela Pejšová dvěma zásahy nejprve snížila na 3:5, o chvíli později přidala další gól do klece Liberce Ivana Černá a Roudnice prohrávala 4:5. Tygřicím se tento vývoj nelíbil a Karolína Sýkorová trefou na 6:4 znovu navýšila náskok domácích. To ale bylo z jejich strany vše.

V rozmezí sedmi minut žlutomodré ženy vstřelily čtyři góly a obrátily tak vývoj utkání. Třikrát po sobě se prosadila Ivana Černá, která zařídila svému celku vedení 7:6. Na konečných 8:6 navýšila tři minuty před koncem Tereza Feixová. Body za výhru 8:6 tak putovaly do Roudnice. Nejlepší hráčkou roudnických žen byla Ivana Černá, která si připsala pět kanadských bodů, za čtyři góly a jednu asistenci.

Tomáš Dudek, trenér HC Roudnice ženy:

„Náš tým měl celý zápas jasnou převahu, kterou jsme bohužel nebyli schopni využít. Liberec podržela reprezentační brankářka Švejdová (ČRU15) a v útoku reprezentantky Hornická (ČRU18) a

Forejtová (ČR-A). Ve třetí třetině jsme to konečně prolomili a začalo to tam padat zásluhou našich reprezentatek Pejšové (ČRU15) a Černé (ČR-A). Celý tým bojoval s max. nasazením i za nepříznivého stavu a otočil z 1:6 v 52. minutě, na konečných 8:6. Pochvalu si zaslouží celý tým včetně naší brankářky a nejmladší hráčky týmu Barborky Hromádkové (11 let).“