Vítězství v Kadani

24

Roudničtí hokejisté se v magické datum 11. 1. vydali již k tradičnímu soupeři do Kadaně, kde je čekal nepříjemný soupeř SK Kadaň „B“. Po vítězství nad Litoměřicemi a těsné prohře v Lounech všichni fanoušci roudnického hokeje čekali zisk bodů. Návrat dalších hráčů z marodky na hráčskou lavici byl dalším pozitivem před tímto zápasem.

Hned v první třetině utkání vstřelil branku Martin Kuchař a tím trochu uklidnil naše barvy, ale v dalších minutách utkání další branka nepadla. Celé utkání se pak nadále neslo v dobývání jedné či druhé branky, přičemž obě hájili dnes výborní gólmani. V roudnických barvách se do branky po delším zranění postavil Karel Kolařík.

Druhé dějství začalo zlehka. Domácí tým se tlačil do roudnické brány, ale našim hráčům se dařilo jejich kombinace narušovat a podnikat nebezpečné protiútoky. Další prolomení skóre zápasu přišlo v 34 minutě, kdy se trefil Tomáš Husák a Roudnice vedla 2:0. Do poslední dvacetiminutovky vstoupily oba týmy vcelku vyrovnaně. Domácí tým se pokoušel změnit skóre, což se mu i podařilo, ale náš tým se nenechal zaskočit. Zvýšil tempo natolik, že si vítězství v zápase již nenechal vzít a postupně korigovat skoré na 2:5.

SK Kadaň B – HC Roudnice nad Labem 2:5 (0:1 / 0:1 / 2:3)

Branky a nahrávky: Kuchař (Pokorný, Bačkády), Husák (Tintěra, Nenadál, Pokorný (Sailer, Kuchař), Barcal (Vacek), Pokorný (Kuchař, Sailer)