Letní akce Hokejisté v přírodě

Místo konání: Vilémov u Šluknova
Termín konání: 20. – 26. 7. 2019
Počet dětí: 27

4. ročník naší letní akce Hokejisté v přírodě ve Vilémově se zúčastnilo rekordních 27 dětí ročníků 2008–2012, což je absolutní rekord ze všech ročníků a prakticky obsazena celá kapacita ubytovacího zařízení ve sportovní hale. I tentokrát se k stálým účastníkům přidalo několik nováčků. Narůstající zájem dětí a rodičů o tuto akci nás velice těší a jsme rozhodnuti v ní pokračovat i nadále. I v tomto ročníku se spalo tradičně ve sportovní hale. Pod vedením trenérů klubu Jaroslava Kally, Michala Matičky a Jaroslava Malého, jsme využívali zejména krásného počasí pro sportování na volném prostranství před halou (běhání, míčové hry), v hale (protahování, fitness, cviky s náčiním) a hokejové hřiště v obci Dolní Poustevna, kde jsme formou hokejbalu trénovali střelbu a taktiku na celé hřiště (rozestavení a různé herní situace). Mimo sportovní program se k trenérům přidali Petr Fengl, David Sklenář, zdravotnice Martina Bakrlíková a Marcela Mynaříková. Tento realizační tým následně zajišťoval celý pobyt dětí ve Vilémově. Pod dohledem všech dospělých jsme se z důvodu extrémního vedra, rozhodli více využít Vilémovského rybníka a zejména Mikulášovické plovárny, takže děti měly dostatek zábavy a osvěžení, kde si nejen zablbly, ale i zasportovaly při lezení po lanech, či řádění na voru. Na večer jsme využili i vilémovské fotbalové hřiště. Jeden večer byl navíc vyhrazen i populárnímu opékání buřtů, které je u dětí velice populární. Poslední den, byl již tradičně ve znamení  „Olympiády“, kde děti soutěžily mezi sebou v různých disciplínách, jako je hod míčem, běh na vytrvalost, běh na rychlost atd.. Protože byl letos velký rozptyl ročníků, rozdělili jsme děti na věkové kategorie, aby i ty mladší měli šance na dobré umístění. Závěr dne patřil předávání diplomů za všechny disciplíny.

Děti bylo po celý týden zajištěno: snídaně, svačiny, obědy, večeře a vydatný pitný režim, který jim po celý den připravovaly Marcela Mynaříková a Martina Bakrlíková.

Pro příští rok plánuje obec Vilémov výstavbu multifunkčního sportovního hřiště, hned vedle haly (basketbalové hřiště, tenisové hřiště) a ve výhledu je i ovál pro kolečkové brusle, takže doufáme, že příští „polokulatý“ ročník bude opět sportovně rozmanitý a u dětí úspěšný.

Cíl celého pobytu: Během letních prázdnin nabídnout dětem sportovně zaměřenou denní náplň pod dozorem dospělých, byl splněn.

Tato oblíbená akce mohla proběhnout jen díky rodičům dětí, podpory sponzorů, našeho hokejového klubu a hlavně dotacím Města Roudnice nad Labem.

Akce byly realizovány s podporou:

Všem děkujeme.
HC Roudnice nad Labem