Mladší dorost Litoměřic atakuje extraligu. „Postup je sen,“ říkají roudničtí hráči v litoměřických dresech

Před třemi roky se z důvodu nedostatku hráčů spojily týmy této věkové kategorie a vytvořili společné mužstvo, které hraje pod hlavičkou Stadiónu Litoměřice. Jak nyní ukazuje čas, bylo to ku prospěchu hokejového rozvoje jednotlivých hráčů. Společný tým získal v základní části letošní sezóny čtyřicet sedm bodů – jedná se o nejlepší výsledek mladších dorostenců z posledních let. „Máme za sebou poměrně úspěšnou základní část“ hodnotí dlouhodobou část soutěže Martin Tvrzník, hlavní trenér mladšího dorostu. Jak si tedy kouč vysvětluje úspěch hráčů ročníku 2001 a 2002? „V kabině máme dobrou patru, která byla ochotná přistoupit na ty podmínky, které jsme jí nastavili. Hodně trénujeme, někdy až možná moc, ale zatím to je jen ku prospěchu. Navíc je tam taková zdravá konkurence – v mladším dorostu je hodně hráčů, dalo by se říct, že se bojuje o místa. Tím je ten trénink ještě kvalitnější. Vše to tam zapadá dohromady.“

Nyní před mladším dorostem stojí obrovská výzva v podobě baráže o nejvyšší soutěž. Celý tým jde do baráže s cílem postoupit. A kdo z roudnické hokejové líhně hájí litoměřické barvy?

Čtyři roudničtí mušketýři, kteří táhnou tým směr extraliga MD:

Jakub Neudeker
Marek Čichovský
Martin Mynařík
Lukáš Landa (Pšenička)

Svěřencům Martina Tvrzníka zatím boje o extraligu vychází na jedničku a  tedy zdárně směřují k vytouženému cíli, zatím pouze s jedinou ztrátou v prvních pěti zápasech. Z pěti zápasů odešli čtyřikrát jako vítězové a pouze jednou byli poraženi. Ve vyhraných zápasech svým soupeřům nasázeli enormní množství branek.

Držme jim palce, ať se jim jejich sen splní.