Smolný víkend. Roudnickým nevyšel ani zápas v Lounech

26

V neděli 20. prosince cestovali hokejisté Roudnice k dalšímu zápasu do Loun. A ani tentokrát se modrožlutým nedařilo. První branka utkání padla až ve druhé třetině, když se prosadil Rais a poslal Slovan do vedení. Hosté dokázali velmi rychle odpovědět, ale poté znovu inkasovali. Ale i na tento gól Roudničtí reagovali a po dvou třetinách byl stav 2:2. Ve třetí části se nejprve prosadili žlutomodří a ujali se vedení 3:2. O tento náskok později přišli, když domácí v rozmezí sedmatřiceti vteřin nejprve vyrovnali a poté přidali další zásah. Utkání tak skončilo 4:3 ve prospěch Loun.

HC Slovan Louny – HC Roudnice 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Rais (Červíček), 28. Rais (Dittrich M., Dittrich D.), 48. Růžek (Kousek, Dalecký), 48. Prokeš (Gebelt, Šedivý) – 27. Nenadál (Purma), 34. Purma (Martinec), 42. Drábek (Nenadál).

Sestava HC Slovan Louny: Charvát (Dorn) – Kunrt, Svoboda, Kolčava, Sak, Srb, Vavrica, Šedivý – Rais, Dittrich M., Dalecký – Růžek, Kousek, Červíček – Prokeš, Dittrich D., Gebelt.

Sestava HC Roudnice: Kolařík (Folk) – Hlavička, Kopecký, Tintěra, Kašička, Martinec, Brandejský – Kuchař, Čichovský, Veselý – Drábek, Pavlata, Purma – Šatra, Vacek, Nenadál.

První třetina vyšla pro oba týmy gólově naprázdno. Skóre utkání otevřel až v sedmadvacáté minutě Patrik Rais, když dostal nahrávku od Jana Červíčka a kotouč umístil za záda Kolaříka. Slovan se tak ujal vedení 1:0. Radost domácích ale netrvala dlouho. O deset vteřin později vytahoval puk ze své sítě i Charvát. Zdeněk Purma našel volného Jana Nenadála a ten domácího brankáře překonal. Hosté tak srovnali na 1:1. Stav na tabuli se měnil znovu o chvilku později. Martin Dittrich posunul na Patrika Raise a ten se nemýlil. Domácí tak vedli 2:1. Šest minut stačilo Roudnickým na vyrovnání. Milan Martinec přihrál Zdeňku Purmovi a ten zavěsil. Hosté tak srovnali na 2:2. Další góly už nepadly a po dvou periodách byl stav 2:2.

Do třetí části vstoupili lépe modrožlutí. Jan Nenadál našel dobře postaveného Tomáše Drábka a ten propasíroval puk za Charváta. Hosté se tak poprvé v utkání ujali vedení – 3:2. Lounští se nezalekli a o šest minut později trestali znovu. Michal Kousek postrčil kotouč Jindřichu Růžkovi a ten svým zásahem vyrovnal na 3:3. Ale ani to nebylo ze strany domácích vše. O pouhých sedmatřicet vteřin později se lounští fanoušci radovali znovu. Miroslav Gebelt nahrál Dominiku Prokešovi a ten zakončil. Slovan se tak ujal vedení 4:3. Hosté na tuto situaci nedokázali zareagovat a Lounům podlehli 3:4

Autor článku: Soňa Jirásková