Zápas na Nikolajce se nepovedl

6

Čtvrteční zápas s Kadaní se z důvodu nedostatku hráčů SK Kadaň nekonal. Zápas bude odehraný v náhradním termínu.

V sobotu náš tým odcestoval do Prahy, kde na stařičké Nikolajce odehrál další mistrovské utkání. Soupeřem byla SK Žižkov Praha. Tohoto soupeře jsme v prvním zápase jasně přehráli 6:3. Naši hráči tedy do Prahy přijeli v pozici favorita.

Ve špatně osvětlené Nikolajce jsme do utkání vstoupili velice dobře. Zatlačili jsme soupeře k jejich bráně a vytvářeli si gólové příležitosti, které jsme bohužel neproměňovali. Soupeř poprvé ohrozil naší bránu v 9 minutě a hned dal gól. V téže minutě jsme dostali z druhé šance druhý gól. Našim hráčům se v  této chvíli přestalo dařit. Vytvářeli jsme si sice herní převahu, ale nedařilo se nám vstřelit branku. Chyběla nám přesná finální přihrávka a klid v zakončení. Soupeř hrozil sólovými úniky, které pramenili z našich chyb a vyklizení středního pásma. Do konce první třetiny soupeř proměnil ještě jeden únik a po první třetině jsme již prohrávali 3:0.

Do druhé třetiny jsme nastoupili hodně vyhecovaní, což se projevilo negativně našimi několika vyloučeními po sobě. Hra v oslabení nám paradoxně pomohla. Náš tým byl aktivnější – zvýšili jsme obrátky v bruslení. Časem se to projevilo i na skóre. Povedlo se nám rychle vyrovnat na 3:3. Po vyrovnání jsme bohužel trošku polevili a soupeř nás okamžitě potrestal gólem. Do konce druhé třetiny se nám opět povedlo vyrovnat na 4:4.

Třetí třetina byla vyrovnaná. Obě mužstva chtěla vyhrát. Šťastnější byl domácí celek, kterému se po naší chybě podařilo vstřelit vítězný gól. V závěru jsme ještě zkoušeli i hru bez brankáře, ale gól se nám i přes velký tlak již nevstřelit nepodařilo.

SK Žižkov Praha – HC Roudnice 5:4 (3:0, 1:4, 1:0)