Přestřelka na domácím ledě přinesla 2 body

7

V neděli 20.11. tým žen přivítal na domácím ledě soupeřky z Pardubic. Po odehraných vzájemných duelech (3:4 s.n. a 1:2) se dalo očekávat vyrovnané utkání.

I přes jasné pokyny trenérů naše děvčata zaspala první třetinu a poroučela se do kabin za nepříznivého stavu 0:2.

Do druhé třetiny již vstoupily daleko lépe, naše holky měly více ze hry a vytvářely si mnoho brankových příležitostí, k naší smůle bohužel dokázaly vytěžit z tlaku pouze kontaktní branku na 1:2, kterou vstřelila Hanka Selicharová. I přesto se šlo do kabin veseleji.

Již několikátý zápas v řadě děvčata nezvládla start třetiny a obdržela rychlý gól na 1:3. V tu chvíli se ovšem na domácím ledě rozpoutalo hotové peklo, během 5-ti minut náš tým otočil skóre zápasu z 1:3 na 5:3, kdy se postupně trefily Sarnovská, Mertová, Bláhová a Simiková, na střídačce vládla euforie ze vstřelených branek a možná i proto došlo ke zbytečným vyloučením, které Tesla přímo učebnicově potrestala. Během 4 minut si soupeřky braly své vedení zpět a 6 minut před koncem utkání na tabuli svítilo nepříznivé skóre 5:6. To se ovšem nelíbilo naší Deboře Bartošové, které 3 minuty před koncem vstřelila vyrovnávací branku na 6:6. Už tak dost vyhrocené utkání se ještě zdramatizovalo, když naše děvčata hrála pár minut před koncem další oslabení 3-5, které obětavým výkonem přečkala a s jistotou minimálně 1 bodu se šlo do nájezdů. Tam podržela tým gólmanka Krejcárková a střelecky naladěná autorka vyrovnávací branky Bartošová se rozhodla to vzít na sebe a dvěma úspěšnými nájezdy utkání rozhodla.