Klubové soustředění mládeže

Termín: 7. 8. – 13. 8. 2021

Trenérský tým:  J. Kalla, M. Toman, D. Hnát , M.Hlavička , J.Lansdorf, M.Hejhal, J. Čepek, M. Čichovský a L. Landa.

Počet účastníků: 78 dětí ročníků 2014 – 2005. Velmi dobrá účast.

Po klidném příměstském sportovním táboře přišla na řadu další akce z našeho marathónu klubových letních akcí – klasické soustředění hokejové mládeže našeho klubu. Už při plánování, kdy se nám přihlásilo 78 dětí, jsme cítili, že tento ročník bude výjimečný a byl. Vzhledem k zahálčivé covidové době to byl pro některé účastníky šok. Led dvakrát denně a k tomu tolik nesnášená suchá příprava na Tyršově stadionu nebo na zadním parkovišti.

Vzhledem k velkému počtu přihlášených dětí došlo k rozdělení účastníků do třech skupin.

1. Program pro nejmladší skupinu připravil a skupinu vedl David Hnát.
  2. Program pro prostřední skupinu připravil a vedl Jarda Kalla.
  3. Program pro skupinu nejstarších hráčů a týmu žen připravil a vedl Jarda Kalla.

Plán pro každý den byl jasný. Připravit hráče a hráčky na nadcházející sezónu. Rozcvička, led, kompenzace – uvolnění, oběď, polední klid (ten byl velmi důležitý) led, suchá. I když se na první pohled mohlo někomu zdát, že plány dne byli velmi jednotné, tak trenéři nás při své práci s hráči vyvedli z omylu, každý trénink byl jiný, zaměřen na jiné dovednosti a um hráčů. Součástí soustředění byl i samostatný trénink brankařů, který vedl p.Sluka za asistence svého syna (brankáře juniorky HC Sparta). Pro nebrankáře to byla zajímavá podívana, individulální přístup k jednotlivcům i k celé skupině brankařů. I na samotných hráčích bylo vidět, že hry a dřina je baví a všichni pochopili, že bez tvrdého a poctivého tréninku to prostě nejde. Posun ve zvládnutí bruslení a hokejového umu byl na všech vidět. Výsledky na sebe nenechali dlouho čekat a hned z prvního zápasu po takto povedeném soustředění hráči přivezli vítězství.

Předvedená hra a nasazení mohou být dobrým příslibem do nadcházející sezóny. Po takhle další povedené akci, to byla ta nejlepší odměna, kterou mohl celý realizační tým dostat, samozřejmě trenéři ani hráči nesmí usnout na vavřínech. Takže nás určitě čeká velmi zajímavá sezóna.

I tato druhá letní akce proběhla bez závažných problémů. Nasazení hráčů a trenérů bylo skoro na profesionální úrovni. Celou akci lze vzhledem k počtu dětí a pozitivních reakcí účastníků považovat za úspěšnou.

I tato akce byla podpořena dotačními tituly Ústeckého kraje a Města Roudnice nad Labem.

Galerie: