Roudničtí na ledě Kobry remizovali

20

V pátek 8. ledna cestovali Roudničtí hokejisté do hlavního města, aby zde změřili síly s celkem HC Kobra Praha. Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří si vytvořili tříbrankový náskok, ale žlutomodří ho dokázali ještě v první třetině korigovat. Ve třetí části už vedli Pražané 5:3, ale hosté z královského města stačili vyrovnat. Duel tak skončil remízou 5:5.

HC Kobra Praha – HC Roudnice nad Labem 5:5 (3:2, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Kynčl (Jonáš), 10. Gron (Šubrt), 12. Kostka (Svoboda, Maciboba), 33. Michalů (Kostka), 41. Gron – 12. Nenadál (Tintěra), 14. Čichovský (Kuchař), 42. Nenadál (Vacek), 47. Nenadál, 55. Sailer (Richter).

Sestava HC Kobra Praha: Coufal – Procházka, Malovický, Gron, Šubrt, Maciboba, Svoboda, Kostka, Michalů, Kincl, Švácha, Petrov, Král, Táborský, Novák, Verner, Herna, Jonáš, Dostál, Urban.

Sestava HC Roudnice: Kolařík – Hlavička, Richter, Tintěra, Martinec, Vacek, Brandejský – Kuchař, Čichovský, Pokorný – Nenadál, Beránek, Šatra – Kopecký, Kašička, Sailer.

Utkání v hlavním městě se hrálo netradičně v pátek ve večerních hodinách. Žlutomodří cestovali na led Pražanů. Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří se díky trefě Jiřího Kynčla ve druhé minutě ujali vedení 1:0. Na další branku si diváci museli počkat osm minut. A kotouč znovu zapadl do roudnické klece. Tentokrát se prosadil Tomáš Gron, který dostal nahrávku od Jana Šubrta. Pražané tak zvýšili náskok na 2:0. O chvíli později lovil puk ze své brány hostující Kolařík znovu. Filip Svoboda našel dobře postavého Michala Kostku a ten se nemýlil. Bíločervení se dostali do vedení 3:0.

Radost domácích ale netrvala dlouho. O pouhých jedenatřicet vteřin později rozjel Štěpán Tintěra útočnou akci, přihrál puk Janu Nenadálovi a ten propasíroval kotouč za záda Coufala. Hosté tak snížili na 1:3. Stav na tabuli se měnil znovu o necelé tři minuty později. Martin Kuchař nahrál Lukáši Čichovskému a ten se nemýlil. Modrožlutí tak snížili na 2:3. Do konce první třetiny se již nic nezměnilo a hráči šli do kabin za stavu 3:2 ve prospěch domácích.

Ve druhé periodě se skóre měnilo jen kosmeticky. Michal Kostka našel před bránou Lukáše Michalů  a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Kobra tak znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Po prostřední části byl stav 4:2 ve prospěch domácích.

A ani toto nebylo ze strany Kobry vše. Další gól vstřelil Tomáš Gron a domácí tak vedli 5:2. Tento stav se hostům však příliš nezamlouval. Michal Vacek posunul kotouč na Jana Nenadála a ten snížil na 3:5. A byli to znovu Roudničtí, kteří skórovali. Jan Nenadál prostřelil potřetí Coufala a svou trefou zajistil svému celku průběžný výsledek 4:5. Pět minut před závěrečnou sirénou lovil domácí gólman puk ze své brány znovu. Petr Richter přihrál puk Petru Sailerovi a ten se nemýlil. Modrožlutí tak vyrovnali na 5:5. Do konce utkání žádná další branka nepadla a po šedesáti minutách hry byl konečný stav 5:5. Protože se v této soutěži nehraje prodloužení a nejezdí se samostatné nájezdy, získal každý tým po jednom bodu.

Autor článku: Soňa Jirásková