Roudničtí nejmladší hokejisté vyrazili za hokejem

44

Vedení klubu se podařilo s podporou Města Roudnice nad Labem zajistit v rámci projektu ,,Výprava za hokejem“ návštěvu utkání reprezentace České republiky v O2 Aréně.

Náš klub se snaží svým mladým členům během hokejové sezóny nabídnout dětem zhlédnutí a poznání atmosféry velkého hokeje, a proto jsme vybrali utkání ČR vs. FINSKO, které je součástí Channel One Cupu.

Výpravy za hokejem se účastnilo celkem 30 dětí + dospělý jako dozor. Uhlídat naší skupinku dětí v mraveništi téměř 17tisíc fanoušků, byl téměř nadlidských výkon, ale podařilo se – nikdo se neztratil. Utkání svým počátečním průběhem úplně nenadchlo. Dvě třetiny se naše reprezentace prakticky k ničemu nedostala a po dvou finských brankách to na triumf v jediném domácím zápase sezóny před olympijskými hrami rozhodně nevypadalo, což naše výletníky moc nebavilo. Jenže česká hokejová reprezentace ukázala ve třetím dějství utkání Channel One Cupu zcela odlišnou tvář, Martin Růžička dvěma trefami v rozmezí 82 vteřin srovnal a v prodloužení třinecký kanonýr přesilovkovou brankou dokonal hattrick a zajistil při svém návratu do národního týmu po dvou a půl letech Čechům výhru 3:2. Tento průběh utkání byl z hlediska výchovy hokejové mládeže přímo ideální. Krásně v něm bylo vidět, že když se nedělá vše na 100%, tak se úspěchů nelze dočkat. Krásné na tom bylo, že i naši malý hokejisté si chyb svých vzorů všimli. Vyprodaná O2 aréna natěšená na jediné domácí vystoupení českého nároďáku v sezóně před únorovou olympiádou v Pchjongčchangu byla po úvodní třetině pořádně v šoku, a tak i naši výletníci se v této době více věnovali doprovodnému programu, zvláště maskotům PUK a ŤUK, kteří drželi děti v neustálém fanouškovském varu.

Ve třetí třetině se našim podařilo vyrovnat a v hale se rozpoutalo doslova peklo, no a to bylo něco pro naše děti. Fandily, co jim síly stačily, mexická vlna byla jejich. Dokonce si naší, stále fandící skupinu několikrát vybrala kamera a děti se mohly prohlédnout i na kostce.

Utkání rozhodla branka hned v úvodu prodloužení a to bylo radosti. Na konec ještě standardní společná fotka na závěr před arénou a mohli jsme vyrazit k domovu. I přes pozdní příjezd byly děti z výletu úplně nadšeni a doma rodičům určitě vyprávěly své zážitky dlouho do noci.

Tento projekt byl realizován díky podpoře z dotačních titulů města Roudnice nad Labe a vzhledem k jeho průběhu velice úspěšný. Náš klub plánuje v tomto projektu pokračovat i v roce 2018.