Úspěšný víkend. Roudničtí porazili i Kadaň

16

V neděli 17. ledna přivítali Roudničtí na svém ledě celek SK Kadaň. V první třetině dal každý tým po jednom gólu. O osudu utkání rozhodla druhá část, ve které domácí sedmkrát skórovali a třikrát inkasovali. Třetí periodu ovládli znovu domácí, kteří se ještě dvakrát prosadili. Žlutomodří tak zvítězili vysoko 10:4.

HC Roudnice n/L – SK Kadaň „B“ 10:4 (1:1, 7:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Purma (Čichovský), 30. Drábek (Veselý, Barcal), 32. Sailer (Pavlata, Tintěra), 33. Pavlata (Sailer, Richter), 35. Čichovský (Kuchař, Purma), 37. Pokorný (Čichovský, Kuchař), 37. Pavlata (Sailer, Richter), 39. Sailer (Richter), 49. Richter (Tintěra, Pavlata), 50. Pokorný (Hlavička, Purma) – 20. Bartók (Koreš), 21. Bartók (Polanský), 38. Koreš (Paul), 39. Hartmann (Bartók).

Sestava HC Roudnice n/L: Kolařík – Richter, Tintěra, Martinec, Brandejský, Kopecký, Purma –  Pokorný, Kuchař, Čichovský – Vacek, Sailer, Pavlata – Drábek, Barcal, Veselý – Nenadál, Šatra.

Sestava SK Kadaň: Damašek – Holán, Neumann, Blažek, Krpenský, Neprášek, Hartmann, Bartók, Krása, Polanský, Paul, Koreš.

Na úvodní branku si domácí fanoušci museli počkat do osmnácté minuty. Skóre utkání otevřel Zdeněk Purma, který zpracoval nahrávku od Lukáše Čichovského a pro domácí zajistil vedení 1:0. Radost Roudnických trvala ale pouhé dvě minuty, když třicet vteřin před první přestávkou za hosty vyrovnal Lukáš Bartók. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Začátek druhého dějství vyšel lépe Kadani, když Tomáš Polanský posunul puk na Lukáše Bartóka a ten překonal Kolaříka. Bílozelení tak odskočili na 2:1. Ve třicáté minutě vypálil z mezikruží Lukáš Veselý, kotouč tečoval Tomáš Drábek a domácí srovnali na 2:2. Poté na delší dobu padaly góly jen do klece Kadaně. Roudničtí skórovali pětkrát po sobě, když se postupně prosadili Petr Sailer, Radek Pavlata, Lukáš Čichovský, Jan Pokorný a znovu Radek Pavlata. Domácí tak vedli 7:2.

Kadaňští ale zbraně nesložili. V osmatřicáté minutě Jiří Paul přihrál rozjetému Michalu Korešovi a ten překonal Kolaříka. Hosté tak snížili na 3:7. O chvíli později se stav na tabuli měnil znovu. Petr Richter přihrál Petru Sailerovi a ten puk procedil za záda Damaška. Žlutomodří tak opět navýšili své vedení na 8:3. Ale také Kolařík lovil puk ze své sítě. Lukáš Bartók našel dobře postaveného Martina Hartmanna a ten prostřelil domácího gólmana. Po dvou třetinách byl stav 8:4 ve prospěch Roudnice.

Třetí část ovládli znovu domácí. Jedenáct minut před koncem vyšla spolupráce Štěpánu Tintěrovi s Petrem Richterem a žlutomodří už tak vedli 9:4. A ani to nebylo z jejich strany vše. O minutu později se prosadil Jan Pokorný, jenž zpracoval přihrávku od Miloslava Hlavičky a upravil tak na konečných 10:4 ve prospěch Roudnice.

Autor článku: Soňa Jirásková